Kozlovice zdolaly Losiny a berou třetí místo

neděle, 23 červen 2013 20:58
Kozlovice (v modrém) proti Velkým Losinám Kozlovice (v modrém) proti Velkým Losinám Autor: DENÍK/David Klein

Kozlovice – Obrat v utkání se šťastným koncem pro domácí mohli vidět příznivci kopané v neděli v Kozlovicích, kam k poslednímu utkání sezony krajského přeboru přijely Velké Losiny.

logo-fk-kozloviceFK Kozlovice – TJ Sokol Lázně Velké Losinytj-sokol-lazne-velke-losiny
3:2 (1:2)

• Branky: 27. a 72. Tomčík, 76. Kaďorek – 30. Linet, 34. Uvízl.
  • Rozhodčí: Koláček – Částečka, Zavřel.
  • Žlutá karta: 37. Střelec, 67. L. Dohnal – 59. Linet, 83. Navrátil.
  • Kozlovice: Mánek – Střelec, Petráš, Mich. Král, Heger – Stokláska (46. L. Dohnal), Mar. Král, Tomčík, Kaďorek – Zezula (85. Matula), J. Dohnal (46. Řehák).
  • Trenér: Tomáš Martinek.
  • Velké Losiny: Podhajský – Zatloukal, Tejkl, Gergulák, Strnad – Schelle, Smrž, Šinogl, Linet (80. Navrátil) – Hložánka (85. Hošek), Uvízl.
  • Trenér: Radek Svedek.

Do lázeňského města se však hosté vraceli s prázdnou po prohře 3:2.

V Kozlovicích se hrál oku lahodící fotbal, ke kterému přispěly oba týmy. V první šanci utkání se ocitl hned v páté minutě domácí Kaďorek, jenže jeho hlavička skončila na břevně.

Úvodní brance z 27. minuty předcházela chybná rozehrávka hostující obrany, do míče se z první opřel Tomčík a z dobrých pětadvaceti metrů krásnou střelou překonal gólmana Podhajského, pro kterého to bylo teprve druhé utkání v seniorské kategorii.

„Byl to laciný gól, kdy si dal náš stoper míč před šestnáctkou na deset metrů od nohy," zlobil se kouč Losin Radek Svedek.

Odpověď jeho svěřenců však přišla záhy. A byla to nádhera! Hosté zahráli standardní situaci nacvičeným signálem na pět přihrávek a na konci celého ťukesu byl přesně střílející Linet – 1:1.

Od vyrovnávací trefy uběhly sotva čtyři minuty a gólman Mánek musel lovit další míč ze své sítě. Úspěšným střelcem byl po rychlém protiútoku Uvízl.

„V první půli jsme chtěli víc než Kozlovice, proměnili jsme gólové šance, takže vedení bylo zasloužené," pochválil svůj výběr trenér hostí.

To lodivod Kozlovic Tomáš Martinek o přestávce zvyšoval hlas a prostřídal dva hráče. Výsledek se dostavil – jeho mančaft po změně stran svíral soupeře na jeho polovině a bylo jen otázkou času, kdy padne branka.

Domácí nejdříve nastřelili dvě tyče po pokusech Hegera a Zezuly, a pak to přišlo. Kaďorek v 72. minutě poslal z rohového kopu míč na vzdálenější tyč, kde Tomčík svou druhou trefou srovnal.

Kozlovické hráče to ještě víc povzbudilo a za další čtyři minuty už vedli. Zezula při rozehrávce soupeře vybojoval míč, vybídl ke skórování Kaďorka, a ten svou devatenáctou trefou v sezonu upravil na konečných 3:2.

„Vyhráli jsme zaslouženě. V poločase jsem trošku zvýšil hlas a udělal dvě změny, což nám pomohlo. Začali jsme hrát agresivněji, a to nám přineslo ovoce. Kluci bojovali a uhráli si třetí místo v krajském přeboru, takže se sezonou můžeme být v Kozlovicích spokojeni," dodal trenér Martinek.

Jeho protějšek se i přes porážku snažil najít pozitiva.

„Máme mladý tým, který potřebuje zkušenosti a tohle je další úder, který nás snad posílí do příští sezony," konstatoval kouč Velkých Losin Radek Svedek.

Autor: David Klein

Číst 6036 krát Naposledy změněno pátek, 03 leden 2014 21:26