Fantastický obrat, emoce po zápase. Baťov skalpoval lídra z Kozlovic - 7.4.2023

pondělí, 10 duben 2023 12:11
Fantastický obrat, emoce po zápase. Baťov skalpoval lídra z Kozlovic - 7.4.2023 FOTO: Deník / Ivan Němeček

Osmdesát minut v mrazivém počasí, které ani zdaleka nepřipomínalo začátek fotbalového jara, se na umělé trávě SK Baťov nedělo skoro nic. Až na pár dobrých zákroků gólmanů na obou stranách nebo světlice za bránou domácích, které rozhodčí nezapomněl zmínit v zápise o utkání. Pak to přišlo. Krásný gól hostů z Kozlovic, rychlé vyrovnání po skvělé individuální akci a fantastický obrat domácích z rohu v nastaveném čase.

• Trenér: František Rolinc

To vše přineslo emoce, které vyústily v konflikt mezi oběma tábory po závěrečném hvizdu. „Fanoušci se tam pošťuchovali. Fotbal přináší emoce, to k tomu patří,“ řekl trenér SK Baťov Pavel Gerych.

Hlouček na tribuně se nakonec podařilo rozehnat, aniž by někdo přišel k větší úhoně a domácí pak mohli v poklidu slavit obrovsky cenné vítězství 2:1 nad lídrem soutěže. Ten na jaře padl už podruhé a vstup do druhé poloviny divize E si představoval jinak.

„Takové utkání se těžko hodnotí, musím poblahopřát soupeři k vítězství, ale pro nás je to trpká porážka,“ přiznal kozlovický kouč František Rolinc.

„Klukům děkuji za přístup k utkání. Až prohrajeme, ukáže se, jaký jsme kolektiv, jaká jsme parta. To jsem říkal už několikrát. Teď to bude trošku těžší, protože začátek sezony nám zatím moc nevychází,“ je si vědom.

Krutý závěr pro lídra

Z prvního poločasu čtvrteční předehrávky 17. kola stojí za zmínku Strašákova střela zpoza vápna a dobrý zákrok domácího Vitáska nebo gólovka Gojše a výtečný zásah kozlovického brankáře Obziny.

Po změně stran Kozlovice postupně soupeře zmáčkly. Tlak gradoval v 81. minutě, kdy si s domácí obranou pohrál Tomáš Strašák a střelou o levou tyč otevřel skóre.

„Narazili jsme na velice kvalitní tým, ne náhodou Kozlovice vedou soutěž. Byl to velice vyrovnaný zápas. První poločas naprosto, ve druhém nás soupeř trošku přitlačil a měl více ze hry. Dal krásný gól a nevypadalo to s námi dobře,“ popsal Pavel Gerych.

Jenže domácí to za podpory věrných fanoušků, které neodradily ani ledový vítr a teplota něco málo nad nulou, nevzdali. Za obratem zavelel o dvě minuty později Patrik Šiška, který posadil rychlou kličkou na zem stopera Řeháka a přesnou střelou k levé tyči srovnal.

„Nádherná akce Patrika. To nás nakoplo. Silou vůle jsme tam pak dotlačili gól z rohu. Jsme nadšení z vítězství,“ byl spokojen baťovský lodivod Gerych.

Najednou bylo v pěkném areálu v Otrokovicích horko. Domácí měli nový příval energie, hosté se museli otáčet. Ve druhé minutě nastavení se míč po rohu dostal k žolíkovi Adamu Bršlicovi, který ho poslal do sítě a Baťov do stavu euforie.

„Kdybych byl fanouškem, tak bych byl spokojený. Byl to pěkný fotbal, na tuto soutěž nadstandardní,“ přiznal kozlovický trenér František Rolinc.

Škoda některých závěrečných výměn názorů z obou stran, které za jinak zajímavým fotbalovým večerem udělaly menší kaňku.

Kozlovice se nicméně připravily o jistotu udržet si přes Velikonoce vedoucí postavení v tabulce před Slavičínem, Baťov naopak drží čtvrtou pozici a může nadále stíhat třetí Šternberk.

Autor článku: Ivan Němeček / sportovní reportér (Prerovskydenik.cz).

Číst 625 krát Naposledy změněno pondělí, 10 duben 2023 12:32