FK Kozlovice - Bzenec

FK Kozlovice - Bzenec

Zápasy muži

Poprvé v kariéře dal dva góly v jednom zápase. Až stoper David Kostka uklidnil lídra divize E v nedělním utkání 8. kola soutěže. Kozlovice doma vedly nad Bzencem do 65. minuty pouze 1:0 a přes velkou herní převahu neměly nic jisté. Pak ale přišly dva Kaďorkovy rohové kopy a dvakrát správný výběr místa od netradičního střelce.

Výborný fotbal, krásná návštěva a jedna takřka dokonalá odplata. Fotbalisté Kozlovic po více než šesti letech zvítězili v Přerově. V městském derby porazili Viktorku vysoko 5:1 a částečně tak tradičnímu rivalovi vrátili vysoké prohry 0:5 a 0:6 z minulé sezony. A zasloužený bonus? Kozli nadále vedou tabulku divize E.

Vítězný pokřik opět rozburácel šatnu fotbalistů Kozlovic. Tentokrát se k tomu mohl přidat i známý popěvek „Tak jsme první, no a co!“. Kozli v neděli v souboji o čelo divize E porazili do té doby stoprocentní Slavičín 3:1 a to i bez klíčových hráčů.

Kozlovice slaví. Poprvé po necelých šesti letech totiž dokázaly zvítězit na hřišti olomouckých Nových Sadů. Díky přesnému zásahu Tomáše Strášáka vyhrály v pátém kole divize E tím naprosto nejtěsnějším rozdílem a minimálně do neděle se posunuly do čela tabulky. V utkání padly také dvě červené karty, z nichž obě dostali domácí hráči. Brankář Kofroň a v nastavení druhého poločasu i David Dvorský.

Nováček divize E SK Baťov ve 4. kole soutěže poločas pořádně potrápil jednoho z favoritů soutěže z Kozlovic na jeho hřišti. Po remíze 1:1 dokonce po změně stran šokoval zaplněný svatostánek nedaleko Přerova vedoucím gólem. Favorit ale tlačil. A pak to přišlo. Vyrovnání, šťastná ruka trenéra Rolince při střídání, dva žolíci, dva výstavní góly a zasloužená výhra Kozlů 4:2.

V 50. minutě zvyšoval na 2:0 a zdálo se, že Všechovice doma budou slavit cenný skalp silných Kozlovic. Útočník Tatranu Radek Skácel dal gól, hrál dobré utkání, jenže měl na kontě žlutou kartu. A v 56. minutě nepochopitelně (a hlavně zbytečně) zakopl míč v přerušené hře někam na střechu všechovické hospůdky. V té tak nakonec slavili hosté, kteří snížili a góly z 88. a 89. minuty dokonali málo vídaný obrat.

Dát tři góly, rozhodnout v prvním poločase a v tom druhém šetřit opory před prestižním pohárovým utkáním s Frýdkem-Místkem. Takové byly původní plány trenéra fotbalistů Kozlovic Františka Rolince před domácí premiérou proti Holešovu. Jenže přišly jen nevyužité šance, branka hostů na 0:1 a všechno bylo jinak. Kozli navíc přišli kvůli červené kartě o kapitána Řeháka a nakonec byli rádi za remízu 2:2.

Převážně v domácím prostředí odehrají svá přípravná utkání fotbalisté divizních Kozlovic, kteří se společným tréninkem začali ve středu. Vypořádat se budou muset s odchodem pravého beka Milana Kadlece a možnými dvěma dalšími odchody do třetí ligy. Posílení naopak hlásí na brankářském postu.

Fotbalová karma? Fotbalisté Kozlovic ještě v nastaveném čase posledního domácího utkání sezony vedli 1:0. Předtím ale neproměnili obrovské množství šancí. Navíc přišel zbytečný zákrok špílmachra Strašáka, červená karta a z následné rozehrávky studená sprcha. Hostující Vsetín srovnal v 95. minutě na 1:1, sebral Kozlům šanci na druhé místo tabulky a zařídil, že domácí derniéra týmu z Přerovska hodně zhořkla.

Sedm gólů, hattrick a nakonec i drama do poslední minuty. Fotbalisté Kozlovic po středeční výhře ve Všechovicích zvládli i druhý výjezd na hřiště soupeře. Ve Slavičíně i díky třem gólům nejlepšího střelce Lukáše Kaďorka vedli 4:1, domácí pak dvěma trefami jen korigovali na konečných 4:3 pro třetí tým divizní tabulky.

4. Slavičín
5. Zbrojovka Brno B 8 16