FK Kozlovice - Hranice

FK Kozlovice - Hranice

Zápasy muži

Vůbec první bodovou ztrátu na domácím hřišti připravili fotbalistům Kozlovic Hranice. Tým z vesničky u Přerova ale zasloužená remíza 1:1 nemusí mrzet. Titul podzimního mistra divize E patří právě Kozlům.

Po dvou zápasech na hřištích soupeřů se šumperští fotbalisté vrátili v divizi zpět na svůj trávník, navíc psychicky posílení o výhru v Hranicích, nedělní duel s Kozlovicemi ale vůbec nezvládli.

Nefalšovaná radost propukla v neděli odpoledne v malebném a tradičně i pěkně zaplněném fotbalovém areálu v Kozlovicích. Vesnička u Přerova je totiž po zasloužené výhře 1:0 nad 1. HFK Olomouc novým lídrem divize E. Šlágr kola rozhodl v závěru první půle Petr Nekuda.

Podle zápisu takřka 700 diváků sledovalo nedělní fotbalovou bitvu o Přerov v Kozlovicích. Hostující Viktorka v něm dokázala favoritovi vzdorovat pouze 45 minut. Pak dostala gól do šatny a po změně stran druhý úder, který jí definitivně vzal vítr z plachet. Kozli naopak přidali ještě dvě branky a zaslouženě zvítězili 4:0.

Nádhernou přestřelku sledovala asi dvoustovka diváků, která si nenechala ujít druhé přípravné utkání fotbalistů Kozlovic. Kozli po suverénní demolici Morkovic 9:1 tentokrát na svém hřišti přivítali jiný kalibr, třetiligový Vyškov. Nechybělo moc a slavili výhru, nakonec však padli 4:5.

Předčasné loučení se sezonou před vlastními fanoušky fotbalistům Kozlovic nevyšlo. Na domácím hřišti nevyhráli potřetí v řadě, s Havířovem padli 1:2 a nepříliš vydařenou sezonu zakončí na sedmém či osmém místě divize E.

Druhé utkání ve čtyřech dnech sehráli v úterý fotbalisté Kozlovic. Po prohře 0:2 v Novém Jičíně nastoupili Kozli v Holici k předehrávce posledního kola divize E proti 1. HFK Olomouc. Oba týmy si vyhověly tak, aby končily sezonu dřív.

Fotbalisté Kozlovic v neděli odpoledne tak trošku kopírovali české hokejisty na mistrovství světa v Bratislavě. Stejně jako Češi v boji o bronz hráli skvěle, v koncovce to ale vázlo.

Rekordní návštěva sledovala sváteční přerovské derby v Kozlovicích. Dle zápisu si souboj domácích fotbalistů s Viktorkou nenechalo ujít 850 diváků. Sledovali sladkou odplatu Kozlů za podzimní překvapivou výhru Přerova 2:1. Středeční duel ovládli domácí poměrem 3:1.

S trojicí hráčů se startem v nejvyšší soutěži v probíhající sezoně vyběhl v neděli B-tým Opavy na kozlovický pažit. Záložník Jan Řezníček, konžský křídelník Manzia i další členové širšího kádru „áčka“ na Přerovsku ukázali velkou fotbalovou kvalitu.