FK Kozlovice - 1. FC Viktorie Přerov

FK Kozlovice - 1. FC Viktorie Přerov

Rekordní návštěva sledovala sváteční přerovské derby v Kozlovicích. Dle zápisu si souboj domácích fotbalistů s Viktorkou nenechalo ujít 850 diváků. Sledovali sladkou odplatu Kozlů za podzimní překvapivou výhru Přerova 2:1. Středeční duel ovládli domácí poměrem 3:1.

V dalším utkání krajského přeboru starších žáků přijel tým Nových Sadů, kteří jsou mometálně na 3. místě v tabulce, ale mají o 2 zápasy méně. Věděli jsme,že to nebude lehké utkání. Když se to vezme, tak po dohrávkách je to tým, který povede tuhle soutěž.
Kluci věděli, že musí hrát aktivně a poslechnout trenéry co jim řeknou.
V prvním poločase bylo vše jak mělo a na světelné tabuli svítilo 5:0. Ve druhé půli se utkání dohrávalo v pomalejším tempu, protože o vítězi bylo jasno.
Borci, dnes opravdu velmi dobrý výkon.
Teď se pořádně nachystat na Černovír, tam se ukáže jak na tom opravdu jsme. Jinak velká pochvala všem!!!

Ve vloženém středečním mistrovském utkání proti Konici jsme měli jednoznačný cíl - dále naplno bodovat. Dnes vázla kombinace, byli jsme nepřesní v přihrávkách, málo bojovní v osobních soubojích. Když se k tomu přidají chyby ve středu pole a vlastní brankou, nemohlo z toho vyjít nic, než konečná remíza a pak prohra v penaltovém rozstřelu.
Dnes jsme si za předvedený výkon nezasloužili ani tu remízu. Stále nás trápí vyhranost některých hráčů.
Borci je potřeba chodit pravidelně na tréninky tam vše začíná.

Dnešní utkání se Slavonínem se jevilo jako jednoduché. Hosté se pohybují na konci tabulky a to vždy mají hráči v hlavě, že to půjde samo, ale soupeř se nikdy neporazí sám.
V první půli bylo šancí mnoho a do kabin se šlo za stavu 2:1 - v náš prospěch. Herně to nebylo zlé, ale to naše zakončení... Na tom musíme zapracovat.
Jinak z výsledkem nakonec spokojenost.

Na další mistrovské utkání jsme zajížděli do Jeseníku, který je na 1. místě tabulky Krajského přeboru. Čekalo nás velmi těžké utkání a to se potvrdilo. První půle z naší strany - snad nejhorší poločas probíhající sezony, kdybychom prohrávali nikdo by se divit nemohl.
V poločase bylo v šatně trošku rušno a do druhé půlky nastoupilo úplně jiné mužstvo Kozlovic. Najednou hrajeme v pohodě a začneme se prosazovat. Po mnoha šancích dáváme branku ze standartní situace a jdeme do vedení 1-0 (Tvrdý). Z další krásné akce zvyšujem na 2-0 (Petráš). Na konci utkání opět ze standartní situace zvyšujeme na 3-0 (Ilík).
Borci za druhý poločas pochvala.

S trojicí hráčů se startem v nejvyšší soutěži v probíhající sezoně vyběhl v neděli B-tým Opavy na kozlovický pažit. Záložník Jan Řezníček, konžský křídelník Manzia i další členové širšího kádru „áčka“ na Přerovsku ukázali velkou fotbalovou kvalitu.

Dnešní utkání s Dubem, za deštivého počasí, mělo stejný průběh jako ostatní utkání. Šancí mnoho a branka žádná. Kdyby v 10. minutě svítilo na světelné tabuli skore 4:0, nikdo by se divit nemohl. Do kabin se odcházelo za stavu 2:0.
Po poločase jsme přidali další dvě branky a o vítězi utkání bylo jasno. Borc,i opět dobrá hra, jen proměňovat ty golové příležitosti.
Jen taková malá statistika máme s podzimem už 7 vítězných utkání v řadě. Teď nás ale čeká velmi těžký soupeř a to je mužstvo FK Jeseník, který tuhle soutěž vede suveréně. Z Jeseníku se nám nikdy nepodařilo dovést body, tak snad to zlomíme a sobotu dovezeme 3 body.

Utkání s Němčicemi bylo hodně podobné průběhem minulému utkání se Šternberkem. První poločas obléhání branky hostí, hodně tutových šancí, ale poločas 0:0.
Ve druhém poločase stejný průběh - šancí mnoho a ne a ne to tam spadnout. Po přibližně asi 9 rohovém kopu to tam spadlo, hlavou se trefil Štěpán Ilík.
Dnes zasloužené vítězství, hra konečně dobrá.

První jarní mistrovské utkání se Šternberkem, který se po podzimu umístil na 3. místě v tabulce, se nevyvíjelo vůbec lehce. Podle výsledku to vypadá jasně, ale nebylo tomu tak. Hosté byli od začátku utkání lepší v kombinacích i ve hře, ale naše bojovnost a chuť po výhře byla větší.
V první poločase se trefil Mackovík a Caletka, do šaten se šlo za stavu 2-0 pro nás.
Do druhého půle jsme opět nastoupili s tím, že vedeme, nic se stát nemůže a najednou jedna ranka a rázem je skore 2-1. Od této chvíle byla na našich borečcích vidět trošičku nervozita, ale za deset minut bylo 3-1 (Vaculík) a ke konci utkání padl ještě jeden gól (Chodilík) do sítě hostí.
Borci je potřeba pokračovat v nastaveném tempu, přidat trochu víc klidu do kombinace a zlepšit finální přihrávku, pak to půjde. V dnešním utkání musím pochválit dva hráče a to Štěpu Ilíka a Jardu Mackovíka.

Na podzim Kozlovicím hodně chyběl. Ofenzivní záložník Martin Schlehr se po zdravotních problémech na jaře vrátil do sestavy a v neděli dotáhl Kozly k fantastickému obratu před domácími fanoušky. Kozlovice porazily Vsetín 3:2, přestože po poločase 0:2 ztrácely.

1. Slavičín

2. Frýdlant n/O 24 48