1:1 (1:1)

Divizní derby přilákalo rekordní návštěvu. Přerov přemohl Kozlovice - 2.9.2015

čtvrtek, 03 září 2015 10:54
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Přerov – Rekordní návštěva divize D, tři červené karty, spousta emocí a výhra domácího Přerova. To bylo středeční derby mezi Viktorkou a Kozlovicemi. Přerované díky brance Tomáše Hrušáka zvítězili v předehrávce 15. kola 1:0 a do víkendových zápasů budou vstupovat jako lídr tabulky.

logo 1fc prerov 1. FC Viktorie Přerov
1
Kozlovice Fotbalový klub Kozlovice
0
  • Přerov: Neoral – Hrabal, Bogdaň, Koláček, Bubeník – Zaoral (84. Kopecký), Hrušák, O. Václavíček, Pavelka, Koutný (65. Kytlica) – Blažkovský (72. Kyselák)
  • Kozlovice: Kadlec – Střelec, Tomčík, Dostál, Heger - Kaďorek, Martin Král, Sikora (56. Hradil), Žůrek (46. Axamit) – Galetka (92. Petráš), Janoštík
  • Rozhodčí: Priesol, Batík, Slaminka
  • Branky: 39. Hrušák -
  • Žluté karty: 42. Václavíček, 52. Pavelka, 87. Kyselák – 25. Janoštík, 71. Martin Král, 92. Kaďorek
  • Červené karty: 69. Kytlica – 79. Tomčík, 81. Střelec
  • Diváků: 792

„Musím kluky obrovsky pochválit, protože vyhrát třikrát v řadě je obrovsky těžké na psychiku," smekl po utkání poklonu svým svěřencům trenér Viktorie Petar Aleksijevič.

Pro oba celky se jednalo o zápas podzimu, podle toho to taky vypadalo na hřišti. Po úvodních nepříliš nebezpečných pozdravech z kopaček Žůrka a Václavíčka se dlouho praktikovala opatrná hra.

Taktovku si však postupně do rukou bral Přerov, který držel míč na svých kopačkách a trpělivě hledal skulinku v kozlovické obraně. Našel ji nejprve ve 37. minutě, kdy se ke střele z hranice vápna dostal Pavelka, míč se od břevna odrazil k Hrušákovi, který jej však do odkryté branky Kozlovic nasměrovat nedokázal.

Tomáš Hrušák si však náladu spravil dvě minuty nato. Blažkovský mu ve vápně pěkně sklepl míč a přerovský záložník přesnou ranou rozvlnil síť Kadlecovy brány.

Přerov si poločasové vedení 1:0 za svou aktivitu zasloužil.

„Dnes jsme hráli se soupeřem, který se snažil hrát na brejky, a my jsme to dobře věděli. Dobývali jsme jej, od začátku jsme se snažili hrát," řekl Aleksijevič.

Trenér Roman Matějka se hrou svých svěřenců zejména v první půli nemohl být spokojen.

„V prvním poločase jsme zbytečně zalezli a čekali, co se bude dít. Soupeř nás přehrával ve středu pole. Pak už jsme se trošku zvedli, ale výsledek je 0:1," mrzelo Matějku.

Ve druhé půli se hosté skutečně dostávali do hry o něco více, k zajímavým fotbalovým akcím to však ani na jedné straně nevedlo.

V 65. minutě přišel na hřiště hrdina Viktoriánů z předešlého kola, mladíček Kytlica, a byl ústřední postavou i tentokrát.

Ihned po svém příchodu dostal diskutabilní žlutou kartu, rozhodčímu se totiž nezdála barva jeho trenýrek pod dresem.

Mladý útočník se musel převléci a po chvilce hry poměrně nesmyslně fauloval, za což od rozhodčího vyfasoval druhé napomenutí a červenou kartu.

Sporné vyloučení však padlo o pár minut později i na druhé straně. Kozlovický Tomčík sestřelil unikajícího Hrušáka, kartonek červené barvy ovšem byl minimálně velice přísným posouzením celé situace.

V mariáši pokračoval hlavní rozhodčí i nadále, v 81. minutě poslal nevybíravě k zemi soupeře David Střelec, čímž poslal Kozlovice do devíti. Domácí si pak hubené vítězství v pohodě pohlídali, neproměněná tutovka Hrušáka z 69. minuty je tak mrzet nemusela.

„Druhý poločas hodně ovlivnila vyloučení a fotbal už nebyl tak pohledný. Já jsem ale spokojený a chci všem poděkovat. Hlavně fanouškům, kteří přišli a udělali skvělou kulisu. Před takovou návštěvou se skvěle hraje. Budu jen rád, když si diváci najdou cestu na náš stadion i příště," vzkázal fanouškům trenér Přerova.

Tentokrát jich zavítalo na stadion skoro 800.

Aleksijevičův protějšek trápila zejména ztráta dalších hráčů pro nadcházející utkání.

„Štve mě prohra, ale ještě víc to, co se dál dělo. Myslím si, že Tomčík měl dostat žlutou kartu a ne hned červenou. Teď máme dvě červené karty a další hráč těžké zranění kolene (Galetka, pozn. red.), tak nevím, jak poskládám pro příští kolo jedenáctku," pověděl smutně na závěr Roman Matějka.

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 4783 krát Naposledy změněno čtvrtek, 03 září 2015 11:13