1:1 (1:1)

Dohrávku v Kozlovicích ovládl Slavičín - 28.4.2015

středa, 29 duben 2015 06:27
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Kozlovice – Fotbalisté Kozlovic v úterní deštivé dohrávce 20. kola divizní skupiny E podlehli na domácí půdě silnému Slavičínu 1:4. Po víkendové porážce v Novém Jičíně si tak svěřenci trenéra Romana Matějky připsali druhou jarní prohru.

Počasí dobrému fotbalu příliš nepřálo, úterní podvečer byl deštivý a dost větrný.

S těmito podmínkami se od začátku lépe vypořádal Slavičín. Ten se snažil rychlými přihrávky za obranu a dobrým presingem dostat beky Kozlovic pod tlak, což se jim dařilo.

Slavičín měl v prvním poločase míč na svých kopačkách více, což korunoval brankou v 19. minutě. Výborný centr z pravé strany našel přesně hlavu nejmenšího hráče hostů Miroslava Šindlera, který se nemýlil a poslal svůj tým do vedení.

„Soupeř byl v prvním poločase u všeho rychleji, byl daleko důraznější. My jsme kazili jednoduché přihrávky ve středu hřiště. Ve vzdušných soubojích měl soupeř snad osmdesát procent všech míčů," zlobil se trenér Kozlovic Matějka.

Domácí se k první vážnější situaci dostali až ve 25. minutě, kdy dostal dost prostoru ke střele z levého rohu vápna Koutný, jeho pokus ale nebyl nebezpečný. Pak už opět hrozili hosté, jejichž rychlý přechod do útoku dělal Kozlovicím problémy.

Druhý gól Slavičína přišel ve 34. minutě. Roh Lukaštíka ještě skončil na břevně, po následném centru z druhé strany už se ale prosadil Pavel Elšík. Kozlovickou mizérii v prvním poločase potvrdila střela Petráše z větší vzdálenosti, která šla vedle, ale byla asi největším ohrožením branky hostů v první půli.

„První poločas dnes rozhodl. Kazili jsme jednoduché přihrávky, tak jsme si o přestávce řekli, že hru musíme zjednodušit a přidat na důrazu, což bylo hned vidět," prozradil Matějka.

Ve druhé půli už se domácí otrkali a začali hrát s větším nasazením. Vytvořili si tak několik standardních situací, které ale snížením neskončily.

Větší důraz také znamenal příval žlutých karet. Rozhodčí Richtár jich domácím nadělil hned osm! Kozlovice se ale přeci jen snížení dočkaly.

V 64. minutě se míč od břevna odrazil ke Kaďorkovi, který ve velké šanci nezaváhal.

Domácí hru pak více otevřeli, to však vyústilo v rozhodnutí Slavičína. Ten zahrál v 71. minutě výborně brejkovou situaci a Šindler přidal svou druhou branku v utkání. Opět se navíc prosadil hlavou. Čtvrtý gól pak přidal v závěru odevzdaným Kozlovicím Školník.

„Díky větší agresivitě už šlo vidět, že na soupeře máme. Dali jsme díky tomu na 2:1, ale branka na 3:1 pak udělala za zápasem bohužel tečku. Sice jsme se dál snažili, ale dostali jsme v závěru ještě čtvrtou branku, když už o nic nešlo," mrzelo kouče Kozlovic.

Po dvaadvaceti odehraných kolech tak Kozlovicím patří devátá příčka tabulky. Slavičín zůstává díky výhře třetí, druhá Mohelnice má lepší skóre. V příštím kole čeká Kozlovické další domácí střetnutí proti pátým Petrovicím. Utkání se odehraje v neděli od 16.30.

FK Kozlovice – FC TVD Slavičín 1:4 (0:2)

Branky Kozlovic: 64. Kaďorek

Kozlovice: Urbánek – Petráš (83. Střelec), Michal Král, Dlouhý, Heger – Kaďorek, Tomčík (78. Dostál), Martin Král, Koutný – Schlehr, Přikryl. Trenér: Roman Matějka

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 4761 krát Naposledy změněno středa, 29 duben 2015 06:36