FK Kozlovice - Holešov

FK Kozlovice - Holešov

středa, 31 srpen 2022 12:44
Dva žolíci, krásné góly. Kozlovice ve druhé půli přestřílely Baťov - 29. 8. 2022 Foto: Deník / Ivan Němeček

Nováček divize E SK Baťov ve 4. kole soutěže poločas pořádně potrápil jednoho z favoritů soutěže z Kozlovic na jeho hřišti. Po remíze 1:1 dokonce po změně stran šokoval zaplněný svatostánek nedaleko Přerova vedoucím gólem. Favorit ale tlačil. A pak to přišlo. Vyrovnání, šťastná ruka trenéra Rolince při střídání, dva žolíci, dva výstavní góly a zasloužená výhra Kozlů 4:2.

FK Kozlovice – SK Baťov 4:2 (1:1)

• Místo utkání: Kozlovice
  • Rozhodčí: Habermann – Brázdil, Novák
  • ŽK: G
  • Diváci: 287
  • Branky: Řehák – Skyba, Llanos, Kozubík, Zapletal
  • Kozlovice: Obzina – Vítek, Kostka, Řehák, Kyselák – Střelec (68. Nekuda) – Kaďorek (90. Chudoba), Skopal, Strašák (90. Kozák), Smolka (86. Zimmermann) – Galetka (86. Vogl)
  • Trenér: František Rolinc

[/block]

Kdo sleduje zápasy divizní skupiny E, dobře věděl, že Kozlovice proti Baťovu nečeká procházka růžovým sadem. Vítěz zlínského krajského přeboru v minulém kole doma porazil 2:1 dosud naprosto suverénní B-tým brněnské Zbrojovky.

A na svůj výkon navázal na půdě dalšího favorita. Ve 36. minutě jej navíc poslal do vedení Šiška.

„Překvapili nás. Po patnácti minutách to vypadalo, že si tady zahrajeme fotbal. Kluci k tomu pak začali přistupovat laxně, kazili přihrávky a vyvrcholilo to obdrženým gólem. Do poločasu jsme naštěstí po krásné akci vyrovnali,“ oddechl si František Rolinc po gólu Dominika Skopala z 45. minuty.

„Klukům jsem musel v kabině domluvit. Že samo to nepůjde, že musíme být daleko aktivnější a nečekat na soupeře. Měli se víc nabízet pro balony, více to hrát přes křídla. Pak už to fungovalo,“ řekl kozlovický kouč.

Jenže to byl Baťov, kdo se překvapivě po změně stran prosadil. Početnou a hlasitou skupinu hostujících fanoušků poslal do stavu euforie ve 47. minutě Bršlica.

Pak už se ale hrálo hlavně na jednu bránu. Kozlovice tlačily, otrokovický celek čekal na své šance z brejku, které však nedokázal dotáhnout do zdárného konce.

Tři rozhodující zásahy

A tak nejprve srovnal hlavou Adam Galetka. Když pak šel v 68. minutě na hřiště stále se zotavující útočník Petr Nekuda, všichni domácí fanoušci od něj čekali to, co v předešlých dvou divizních zápasech – střídání, první šance a gól. Tentokrát to vyšlo „až“ napodruhé.

„Z legrace jsem mu řekl, ať mi tohle nedělá, že neplní příkazy. Šel tam s tím, aby gól zase dal z první své šance. A on napřed trefil tyčku,“ zasmál se František Rolinc.

Nekudův rozhodující gól z 80. minuty pak ještě podtrhlo další vydařené koučovo střídání. Jan Vogl byl na hřišti přesně 15 sekund, po standardní situaci se k němu míč odrazil na hranici vápna, odkud kozlovický univerzál vyslal levačkou nechytatelný projektil – 4:2.

„Honza měl v hlavě nepodařený zápas s Frýdkem-Místkem. On je ale strašně pracovitý, nevypustí žádný souboj. Poslal jsem ho tam s tím, aby oběhal obranu, aby nemohla v klidu rozehrávat dlouhé balony. A to co předvedl? Sakramentský bonus, trefil to úžasně, takový gól už asi v kariéře nedá,“ smál se František Rolinc.

Kozlovice musely opět otáčet nepříznivý vývoj, opět úspěšně. V tabulce divize E už jim tak patří s 10 body třetí místo. Vede zatím suverénní Slavičín.

„Zase krásný zápas, ale z kluků jsem si dělal srandu. Říkal jsem jim, že před půlrokem jsem ještě měl tmavé vlasy. Teď už jsem téměř šedivý. Všem jsem ale poděkoval, hlavně pro diváky to byl parádní druhý poločas,“ uzavřel lodivod Kozlovic.

Další duel odehrají Kozli v sobotu na horké půdě Nových Sadů.

Autor článku: Ivan Němeček / sportovní reportér (Prerovskydenik.cz).

Číst 904 krát Naposledy změněno středa, 31 srpen 2022 12:55

POŘ. NÁZEV MUŽSTVA Z B