Olomoucký kraj

Forrest řádil. Žůrek hattrickem zařídil bod pro Kozlovice - 15.11.2015

úterý, 17 listopad 2015 15:54
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Polná, Kozlovice – Spravedlivá dělba bodů a Forrestův hattrick. Tak by se dalo stručně zhodnotit nedělní utkání fotbalové divize D mezi domácí Polnou a Kozlovicemi. Zasvěcení ví, že Forrestem myslíme hostujícího útočníka Libora Žůrka.

Polná TJ Slavoj Polná
3
Kozlovice Fotbalový klub Kozlovice
3
  • Polná: Skočdopole - Bambula, Caha, Pražák, Fadrný, Kučera, Benda, Urbánek, Kavka, Klíma (66. Kubec), Válek
  • Kozlovice: Kadlec – Střelec, Král, Sikora, Heger (71. Hradil), Kaďorek, Dostál, Schlehr, Šolín, Galetka (82. Janoštík), Žůrek (90. Nevřela)
  • Rozhodčí: Podaný – Líkař, Řezníček
  • Branky: 54. a 73. Urbánek, 29. Fadrný – 21., 59. a 76. Žůrek
  • Žluté karty: 51. Benda, 56. Kavka, 74. Kučera – 42. Schlehr, 82. Galetka
  • Červené karty: -
  • Diváků: 105

Toho první gól z předchozího týdne nakopl k velkému výkonu při podzimní rozlučce.

Poslední trefa bývalého kanonýra Baníku Ostrava znamenala stanovení konečného skóre utkání na 3:3.

„Po tom prvním gólu si Libor začal do koncovky víc věřit. Sice minulý týden spálil i nějaké tutovky, ale pak se trefil. Ještě před tím zápasem doma jsme se s Laďou Dlouhým hecovali, že dá Žůry v posledních dvou zápasech tři góly. A on dal čtyři. Teď bychom potřebovali, aby podzim nekončil," usmíval se po utkání trenér Kozlovic Roman Matějka.

Narostlé sebevědomí zužitkoval Žůrek poprvé v 21. minutě, kdy obrana Polné chybovala a pustila útočníka do samostatného úniku. Ten jej vyřešil s přehledem a poslal svůj tým do vedení.

Vyrovnání domácím obstaral po necelé půlhodině hry ze standardky Jiří Fadrný, stav se pak do poločasu neměnil.

Po změně stran to byli hostující Kozli, kdo musel dvakrát dotahovat. Za Polnou se v obou případech prosadil Jan Urbánek. Na jeho první branku z 54. minuty odpověděl Žůrek o pět minut později po dalším brejku a pěkném prodloužení Galetky.

Také gól na 3:3 přišel takřka bezprostředně po druhé trefě Urbánka. To útočníkovi Kozlovic stačily ve vápně dva zabijácké doteky s míčem.

„Polná byla těžkým soupeřem, ale na rovinu říkám, že jsme tam jeli vyhrát. Forma kluků šla poslední čtyři týdny nahoru. Vzali za to a ten závěr byl dobrý. Nakonec to ale byla zasloužená remíza. Šance byly na obou stranách, na podmáčeném terénu se hodně chybovalo," přiblížil Matějka.

Jeho svěřenci tak zakončili podzim nakonec na slušném desátém místě. Při pohledu na tabulku je zřejmé, jak byla první část soutěže vyrovnaná.

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 4350 krát Naposledy změněno úterý, 22 březen 2016 05:55