5:1 (2:0)

Kozlovice doma řádily, Pelhřimovu nasázely čtverku - 1.5.2016

pondělí, 02 květen 2016 19:01
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Kozlovice – Probuzení útočníků a zasloužené tři body zůstaly doma. Kozlovice v nedělním utkání porazily vysoko 4:0 Pelhřimov a v divizní skupině D poprvé v sezoně předskočily Přerov. Dvakrát se trefil Libor Žůrek, střeleckou smůlu protrhl i smolař jara Adam Galetka.

• Diváků: 345

„Byl to nejlepší zápas, který jsme v této sezoně pode mnou odehráli," byl ze zápasu nadšen kouč Kozlů Roman Matějka.

Kromě situace ze samotného úvodu utkání, kdy Bureše po standardce zachránilo břevno, měl jeho tým zápas pod kontrolou.

„Byli jsme hodně aktivní směrem dopředu a konečně jsme využívali šance, které jsme si vytvořili. Celý zápas hodnotím velice pozitivně. Konečně se navíc chytili naši útočníci," připomněl Matějka.

Skóre otevřel ve 14. minutě svou první jarní trefou Libor Žůrek. Míč mu předložil parťák Galetka a zkušený kanonýr se trefil přesně pod víko.

Kozli hráli i nadále aktivně a snažili se soupeře presovat, ke gólu to ale do konce prvního poločasu nevedlo.

Po změně stran domácí pokračovali v dobrém výkonu. Rohový kop Kaďorka navíc po necelé hodině hry našel přesně hlavu Pavla Křejčíře, který se nemýlil. Dvougólové vedení asi Pelhřimov definitivně zlomilo.

Závěr už pak patřil Kozlovicím. V 83. minutě si role vyměnili Žůrek s Galetkou, první jmenovaný tentokrát nahrával, Adam Galetka ukončil své jarní střelecké trápení.

Na konečných 4:0 v samotném závěru upravil druhou trefou do černého Libor Žůrek.

Kozlům se tak vyplatila poněkud netradiční hra na tři obránce, která mohla být zapříčiněna absencí špílmachra Martina Schlehra. Jak ale prozradil kozlovický trenér, podobná změna rozestavení neproběhla poprvé ani naposledy.

„Rozestavení měníme podle soupeře. Tentokrát jsme hráli se třemi beky, chtěli jsme vyhrát. S rozestavením pracujeme hodně. Takhle jsme hráli už třetí zápas," řekl Matějka.

Další zápas odehraje jeho tým v sobotu na hřišti lídra z Hodonína, pak už se budou Kozli chystat na dlouho očekávané derby s přerovskou Viktorkou.

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 3922 krát Naposledy změněno pondělí, 02 květen 2016 19:16