1:1 (1:1)

Kozlovice nestačily na Jeseník, tlak přišel pozdě - 17.9.2016

pondělí, 19 září 2016 16:23
Muži FK Kozlovice ročník 2016/17 Muži FK Kozlovice ročník 2016/17 Autor: DENÍK

Jeseník, Kozlovice – Fotbalisté Jeseníku odčinili středeční debakl z Velkých Karlovic, když v sobotním divizním duelu na svém hřišti díky aktivnímu a bojovnému výkonu přehráli silné Kozlovice. Ty naopak nepotvrdily vzrůstající formu z posledních zápasů a padly 1:2.

„Výkon byl z naší strany takový nemastný-neslaný. Většina hráčů zahrála pod své možnosti. Jeseník hrál odhodlaně, jeho hráči jezdili po zadku. My jsme se mu v nasazení a vůli nedokázali vyrovnat," nebyl spokojen trenér Kozlů Roman Matějka

Po předchozím neúspěchu nezůstal v domácí sestavě kámen na kameni. Hosté zase nastoupili bez přerovských posil Hrušáka s Kyselákem, oba se však na hřiště ve druhé půli dostali.

Přestože se sobotní klání odehrávalo za stálého deště, hra nepostrádala tempo ani nasazení, když v úvodním dějství byl aktivnějším mužstvem Jeseník, při svých akcích však nedokázal vyzrát na zkušeného Tomáše Bureše v kozlovické bráně.

Až povedený nástup do druhého poločasu nasměroval lázeňský tým za výhrou. Nejprve se po akci Woitka s Kyselou prosadil z úhlu Adam Bříza.

V 60. minutě přidali domácí druhou trefu. Vránův dlouhý nákop prodloužil hlavou Karakasidis, Kysela si naběhl do šestnáctky a z ostrého úhlu trefil přesně – 2:0.

„Když už jsme se dostali do předfinální a finální fáže, tak tam byla obrovská nekvalita. Nebyli jsme nebezpeční. Góly jsme dostali po našich chybách," kroutil hlavou Matějka.

Hosté ale dokázali utkání ještě řádně zdramatizovat. Pokus Davida Střelce ze 74. minuty zblokoval jesenický Bříza tak nešťastně, že balon vysokým obloukem přeletěl nad hlavou bezmocného gólmana Vrány.

Záhy navíc mohlo být vyrovnáno, když po centru Sikory zamířila Žůrkova hlavička do tyče. S blížícím se koncem zápasu Kozlovice svého protivníka zatlačily na jeho polovinu, ale další výraznější možnost už neměly a Jeseník obětavým výkonem těsný výsledek uhájil.

„Začali jsme hrát až moc pozdě. Dali jsme gól na 1:2 a pak už jsme měli tlak. Věřím, že kdyby Libor Žůrek proměnil svou tutovku, tak jsme ten zápas ještě i otočili," mrzelo trenéra Kozlovic.

Jeho tým v dalším kole netradičně ve svátečním středečním kole 28. září přivítá neznámého soupeře z Pusté Polomi.

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

poznámky:

1. Sestava Kozlovic: Bureš – Střelec, Michal Král (67. Sikora), Martin Král, Heger – Kaďorek, Tomčík, Matocha, Hradil (54. Kyselák) – Přikryl (54. Hrušák), Žůrek

2. Branky Kozlovic: 74. Střelec (2)

3. OT (ŽK): Král (1), Kyselák (3)