Šumperk - FK Kozlovice

Šumperk - FK Kozlovice

Kozlovice o jeden gól pokořily Hněvotín

neděle, 27 říjen 2013 22:40
Kozlovice (v oranžovém) proti Hněvotínu Kozlovice (v oranžovém) proti Hněvotínu Autor: DENÍK/jan Pořízek

Kozlovice – Fotbalisté Kozlovic splnili proti Hněvotínu v rámci nedělního 12. kola krajského přeboru povinnost zisku tří bodů. blém tohoto mužstva," prohlásil Roman Sedláček.

logo-fk-kozloviceFK Kozlovice – FC Hněvotínfc-hnevotin

• Branka: 44. Šolín. Rozhodčí: Štětka – Koláček, Kouřilek.
  • Kozlovice: Kadlec – Střelec, Mar. Král (66. Stokláska), Mich. Král, L. Dohnal – Heger – Kaďorek (89. Zbožínek), J. Dohnal (75. Zezula), Tomčík, Šolín – Navrátil.
  • Trenér: Tomáš Martinek.
  • Hněvotín: Svoboda – Dokoupil, Láner, Šulc, Novák – Veselský (68. Křižan), Švajda, Skoumal, Kvapil – Novotný, Pospíšil.
  • Trenér: Michal Barčík.

Vítězství se však nerodilo lehce. Šancí domácí měli mnoho, ale trefili se pouze jednou, a to díky Šolínovi.

Kozlovičtí vstoupili do utkání v pozici jasného favorita, ale svou papírovou převahu dlouho nedokázali brankově vyjádřit.

„Hněvotín hrál velmi dobře zezadu. Byli jsme zpočátku takoví nervózní. Nedařili se nám kombinace a chyběla i přesnost přihrávek. Soupeř mě trošku překvapil, že hrál vysoký presink, což nám znemožnilo řadu akcí," připustil Tomáš Martinek, trenér Kozlovic.

Domácí příznivci měli v samotném závěru přece jen důvod k radosti. Po faulu na Navrátila dostali Kozlovičtí možnost zahrávat standardní situaci.

K míči se postavil Šolín a z nějakých dvaceti metrů precizně zakroutil míč přes zeď přesně k tyči. Nakonec se ukázalo, že trefa hbitého záložníka byla tou vítěznou.

„Můj názor je ten, že to byl vymyšlený přímák. Domácí hráč dle mého jen uklouzl. Následně to bohužel krásně trefili, což se moc chytat ani nedalo," podotknul Barčík.

Gól do šatny domácí družinu dle očekávání nabudil. „Klukům jsem hlavně řekl, že musíme hrát trpělivě. Zdůraznil jsem jim, že musíme více využívat křídla Kaďorka se Šolínem," pověděl Martinek.

Ve druhé půli se hra místy i vyrovnala. Domácí i přes několik slibných šancí nedokázali skórovat, což soupeře drželo stále ve hře. Komplikací navíc bylo zranění Martina Krále, který musel předčasně vystřídat. Domácí ale těsné vítězství uhájili a do tabulky si připsali další tři body.

„Myslím si, že to bylo zasloužené vítězství. Soupeře jsme prakticky k ničemu výraznému nepustili. Musím uznat, že Hněvotín hrál opravdu velmi dobře. Byli nepříjemní. Jsem spokojený hlavně s tím, že jsme znovu neinkasovali. Kluci zaslouží pochvalu, že se po tom prvním poločase dokázali zvednou a zápas dovést do vítězného konce," zhodnotil zápas kouč aktuální lídra krajského přeboru.

„Šancí jsme měli mnoho, mohli jsme vyhrát i 4:0 a zápas by byl ve větším klidu. Celkově však můžeme být spokojeni," dodal Martinek.

„Za celý zápas jsme netrefili bránu a z toho se body vozit nemůžou. Kluci bojovali i herně to bylo dobré, ale jak říkám, bez gólu se prostě nedá uspět," zhodnotil neúspěch lodivod hostů.

Číst 4504 krát Naposledy změněno pátek, 03 leden 2014 21:20

4. Valašské Meziříčí 20 34