SFK ELKO Holešov - FK Kozlovice

SFK ELKO Holešov - FK Kozlovice

Kozlovice pokořily Kojetín i v deseti

sobota, 14 září 2013 23:50
Ilustrační foto Ilustrační foto Autor: Miroslav Čech

Kojetín – Početní výhoda ještě neznamená automatické vítězství. O tom se mohli přesvědčit fotbalisté Kojetína, kteří v rámci sobotního zápasu krajského přeboru doma podlehli Kozlovicím 0:1 i přesto, že půlhodinu hráli proti deseti.

logo-slavoj-kojetinFK Slavoj Kojetín/Kovalovice – FK Kozlovicelogo-fk-kozlovice

• Branka: 80. Heger.
  • ČK: 60. Navrátil (Kozlovice).
  • FK Slavoj Kojetín/Kovalovice: Gajdoš – Peřina, T. Kantor, Z. Polách, Panák – Rygál, M. Polách, Axamit, Vondra (75. Minh Duc) – Bosák – Krčmář (65. Jarmer).
  • Trenéři. Roman Matějka a Radek Tomšic.
  • Kozlovice: Mánek – Střelec, Mar. Král, Mich. Král, L. Dohnal – Heger – Kaďorek, Zezula (85. Matula), Stokláska, Zbožínek (64. Mackovík) – Navrátil.
  • Trenér: Tomáš Martinek.

Už od počátku byl na výkonu obou týmů vidět hlad po úspěchu. Domácí v úvodních minutách favorizované hosty mírně zatlačili. „Z toho zápasu jsme měl obavy. V týdnu se mi navíc zranil další hráč, takže jsme do utkání vstupovali oslabeni," připustil Tomáš Martinek, trenér Kozlovic.

Jeho svěřenci přečkali bez úhony počáteční tlak Kojetína a pozvolna o sobě také dávali vědět. Z těch příležitostí čtyři mohly skončit brankou v Gajdošově síti. „První poločas byl vcelku vyrovnaný. Dobře bránili z bloku a hlavně nepouštěli jsme do akcí Kaďorka," prozradil Roman Matějka, kouč Kojetína.

Hostům navíc úsilí zkomplikoval Navrátil, který po dvou žlutých kartách musel po šedesáti minutách hřiště opustit. „Před tím než fauloval, tak byl sám faulovaný. Nevím, asi to nějak psychicky neunesl. Určitě to však měl ustát," zlobil se lodivod hostů na svého svěřence.

Od té chvíle se Kozlovičtí bránili. Výjimkou byla právě jejich gólová akce. Hegerův centr po standardní situaci proletěl přes všechny hráče netknutě až do sítě. „Soupeře jsme tlačili. Bušili jsme do nich, ale ten tlak se bohužel ukázal jako bezzubý. Nedokázali jsme bohužel vyřešit finální část, a to nás stálo body," pověděl zklamaný Matějka.

„Bylo to vydřené vítězství. Doslova jsme ho ubránili a za to jsem samozřejmě rád," zhodnotil vystoupení kozlovický Martinek.

Autor: Jaroslav Pazdera

Číst 4783 krát Naposledy změněno pátek, 03 leden 2014 21:22