2:0 (0:0)

Kozlovice potvrdily svou dominanci

neděle, 03 listopad 2013 16:41
Fotbalisté Kozlovic Fotbalisté Kozlovic Autor: DENÍK/Jan Pořízek

Olomouc – Nečekaně snadné vítězství. Tak hodnotil kouč Kozlovic triumf svých svěřenců po jednoznačné výhře na půdě holické rezervy. Lídr krajského přeboru porazil béčko HFK 4:1 a potvrdil svou dominanci v soutěži.

1hfk-olomouc1. HFK Olomouc – FK Kozlovicelogo-fk-kozlovice
1:4 (0:2)

• Branky: 76. Pezzotti – 12. Stokláska, 39. Dohnal, 46. Kaďorek z pen., 75. Matula.
  • Rozhodčí: Motal – Kopecký, Jelinek.
  • ŽK: Smrček, Drmola, Manina – Král, Navrátil.
  • Diváků: 109.
  • HFK B: Stejskal – Grézl, Zbraněk, Drmola, Smrček – Klobáska, Buček, Jíša, Vaida (46. Kopečný), Fukan (46. Manina) – Pezzotti.
  • Trenér: Roman Sedláček.
  • Kozlovice: Mánek – Střelec, Zezula, Král, Dohnal – Kaďorek, Stokláska, Heger, Šolin, Mackovík (78. Fantura) – Navrátil (53. Matula).
  • Trenér: Tomáš Martinek.

Kozlovice získaly v první polovině soutěže 38 bodů a jen jednou z patnácti zápasů prohrály.

Recept na kozlovického suveréna nenašel ani čtvrtý tým soutěže.

„Překvapilo mě, že to bylo tak lehké vítězství," uvedl kozlovický lodivod Tomáš Martinek po utkání s rezervou HFK.

„Měl jsem z tohoto zápasu obavy. Někteří kluci byli nemocní a týdenní plán se nám rozpadl. Věděl jsem, že soupeř má mladé kluky, ale ti mě svoji hrou zklamali, protože jen vesměs nakopávali a do ničeho se nedostali," vyjádřil se na adresu soupeře hostující trenér.

Podle domácího kouče rozhodly zápas větší zkušenosti na straně Kozlovic.

„Projevilo se, že kluci jsou ještě dorostenci. Hra byla v celku vyrovnaná. Myslím, že jsme byli důstojným partnerem, ale neumíme řešit kritické situace a souboje v obou šestnáctkách," všiml si Roman Sedláček.

První ze zmíněných kritických situací přišla už ve 12. minutě. Domácí obraně propadl centr z přímého kopu až k zadní tyči, kde jej bez problémů uklidil do brány Josef Stokláska.

Po půl hodině hry mohla Holice vyrovnat. Stoper Drmola napřáhl z 25 metrů a jeho výstavní ránu zastavila až tyč. Se štěstím se nepotkal ani Gianpaolo Pezzotti, jehož hlavička skončila těsně vedle.

Ve 39. minutě opět udeřili hosté. Střílený centr Lukáše Dohnala smolně tečoval Buček a Stejskal v bráně HFK už na změnu směru míče nestihl reagovat.

Domácí trenér Roman Sedláček udělal o přestávce v sestavě dvě změny, ale veškeré plány Holice vzaly za své už po pár vteřinách druhé půle. Gólman Stejskal přišel pozdě do souboje s Navrátilem a následovala penalta. Tu s klidem proměnil Kaďorek a Kozlovice vedly o tři góly.

Závěr zápasu ještě přinesl po jednom gólu na každé straně. Nejprve zvýšil na 4:0 Matula a o chvíli později zařídil jediný gól domácích Pezzotti. Na jasné výhře Kozlovic se už však nic změnit nemohlo. „Kluci odehráli zápas zodpovědně tak, jak jsme si řekli v šatně. Hráli jsme zezadu na brejky a zaslouženě vyhráli," mnul si ruce trenér vítězů.

Jeho protějšek po zápase žehral na špatné řešení standardních situací.

„Měli jsme hodně standardek, které máme nacvičené, ale nedokázali jsme je dohrát do finální části. Tam se projevila nezkušenost. To je největší pro

Číst 4910 krát Naposledy změněno pátek, 03 leden 2014 21:20