FK Kozlovice - Baťov

FK Kozlovice - Baťov

Kozlovice potvrdily účast v divizi. Začnou ji derby s Přerovem

pondělí, 07 červenec 2014 00:00
Fotbalisté Kozlovic slaví vítězství v Krajském přeboru Fotbalisté Kozlovic slaví vítězství v Krajském přeboru Autor: DENÍK/Jan Pořízek

Budou hrát divizi nebo ne? Dlouhé týdny se fotbalovou veřejností proplétala otázka, zdali Kozlovice, byť mají díky postupu nárok, se skutečně přihlásí do divize či nikoli. Nyní už je jasno.

Jejich účast v divizi potvrdil předseda klubu Lubomír Korytko.

„Pokud bychom věděli, že nemáme finanční prostředky na to, abychom byli schopní zabezpečit alespoň základní požadavky, které tato soutěž obnáší, tak bychom se do soutěže nepřihlásili," objasnil důvody Korytko.

Příznivci kozlovické kopané už však můžou být klidní.

„Ano, družstvo FK Kozlovice se přihlásilo do divize a bude v nadcházející sezoně tuto soutěž hrát," potvrdil představitel klubu.

„To, že jsme se mohli do divize přihlásit, je jenom díky podpoře Statutárního města Přerova, které poskytlo našemu klubu finanční dotaci, za což patří vedení města velké poděkováni od všech členů a fanoušků FK Kozlovice. Dále už je na vedení klubu, aby dokázalo pokrýt celkový rozpočet klubu na novou sezonu a získalo finanční prostředky také z jiných zdrojů," doplnil.

„Na těchto oslavách svoji účast přislíbil také trenér fotbalové reprezentace České republiky Pavel Vrba, který by se měl aktivně účastnit zápasu starých pánu," prozradil kozlovický činovník Lubomír Korytko.

Postup do divize je pro Kozlovice historický milník, který se navždy zapíše do dějin tohoto byť malého, ale v okrese úspěšného klubu.

Velkým lákadlem bude samotné derby s Přerovem, se kterým se Kozlovičtí utkají na úvod sezony hned dvakrát!

První konfrontace je na programu v neděli 20. července, kdy se oba soupeři utkají v rámci předkola Českého poháru. Duel se bude hrát od 17 hodin v Kozlovicích.

Následující souboj bude hned ten úvodní divizní, a to v neděli 10. srpna.

„Derby je vždy zápasem, na který se těší jak hráči obou týmů, tak fanoušci. Doufám, že hned první divizní zápas v domácím prostředí s družstvem Přerova bude pro hráče Kozlovic impulzem k co nejlepšímu výkonu. Rovněž doufám, že tento úvodní zápas sezony přiláká na náš stadion hodně fanoušků a vytvoří tak dobrou fotbalovou kulisu tomuto derby," dodal Korytko.

Autor člábku: Jaroslav Pazdera.

Číst 4082 krát Naposledy změněno úterý, 22 červenec 2014 07:00