Kozlovice přišly v poslední minutě o vítězství

pondělí, 10 červen 2013 00:00
Fotbalisté Kozlovic (v oranžovém) Fotbalisté Kozlovic (v oranžovém) Autor: Deník/ Jan Pořízek

Kozlovice – Zbytečná ztráta. Takto zhodnotil počínání svých svěřenců kozlovický trenér Tomáš Martinek. Jeho družina totiž nepotvrdila v domácím střetnutí s Hněvotínem pozici favorita.

logo-fk-kozloviceFK Kozlovice – TJ FC Hněvotínfc-hnevotin

• Branky: 9. Kaďorek, 66. Zezula – 64. Duda, 89. Křižan.
  • Rozhodčí: Jelínek – Knoll, Slota. ŽK: Matula, Tomčík, Stokláska, Zezula – Veselský.
  • Diváků: 220.
  • Kozlovice: Kadlec – Střelec, Petráš, Mar. Král, Heger –Kaďorek, Stokláska, Tomčík, Řehák – J. Dohnal (61. Zezula), Matula (70. Pola).
  • Trenér: Tomáš Martinek.
  • Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Švajda, Šulc, Novák – Zapletal, Zamykal, Láner, Veselský – Duda, Chabičovský (70. Křižan).
  • Trenér: Petr Uvízl.

O tříbodový zisk je připravil v poslední minutě střídající Křižan, který srovnal na konečných 2:2.

Úvod střetnutí přinesl přímočarý fotbal. Kozlovičtí byli aktivní, a to se jim také zúročilo.

Už v deváté minutě si domácí příznivci mohli s chutí zakřičet gól. Dohnal zavedl míč z poloviny, kolmou přihrávkou našel Kaďorka, který s tečí bránícího hráče hostů prostřelil Běhalíka.

Hněvotínští se však nenechali zahanbit a několikrát zle provětrali defenzivu domácích.

„Měli jsme snad tři dobré šance, ze kterých jsme mohli skórovat. Škoda, že jsme to nedokázali využít," zmínil Petr Uvízl, kouč Hněvotína.

„Po prvních dvacetiminutovce, kdy jsme hráli dobře, jsme se pozvolna přizpůsobili hře soupeře. Soupeř začal nakopávat balony a my jsme to praktikovali také. Všechno směrovali na Matulu, který se přes stopery prosadit nedokázal," popsal počínání svého týmu Tomáš Martinek, trenér Kozlovic. Po poločase jeho družstvo vedlo 1:0.

Svěřenci kouče Uvízla se prosadili až ve druhé půli. Po hodině hry se po rychlé kombinaci trefil Duda. Hosté se posléze zlobili na sudího Jelínka, který ocenil faul na unikajícího Lánera „pouze" žlutou kartou. Tento moment je mrzel o to víc, neboť o chvíli později z brejku inkasovali.

Stokláska vybídl na zteč Běhalíkovy branky rozběhnutého Zezulu, a ten po pár minutách pobytu na hřišti ze strany prostřelil gólmana – 2:1.

Odvážnému štěstí přeje.

V samotném závěru se ve skrumáži hráčů nejlépe zorientoval Křižan a podruhé rozradostnil trenéra a pár jednotlivců na tribuně.

Všemu však předcházelo diskutované rozhodnutí pomezního sudího, který přisoudil Hněvotínu roh, který pravděpodobně být vůbec neměl. Na to se však historie už ptát nebude.

Se závěrečným hvizdem byl výsledek 2:2 zpečetěn.

„Křižan je hráč, který potřebuje k prosazení svůj styl hry. Není běhavým typem fotbalisty, ale s balonem to umí. Brankově mu to vyšlo v Želatovicích a nyní i v Kozlovicím. Jsem za to samozřejmě rád, pomohl nám k bodu," zmínil Uvízl.

„Byl to z obou stran kvalitní zápas, kterému nechybělo nasazení. S výkonem týmu jsem velmi spokojený, byli jsme důstojným soupeřem Kozlovic. Za práci, kterou na hřišti odvedli, musím kluky pochválit," dodal kouč hostů.

„Svým nedůrazem jsme ztratili už několikátý zápas. Dokážeme si vytvořit velkou řadu gólových situací, ale chybí nám finální fáze. Možná je to dáno i tím, že máme nezkušené hráče," připustil Martinek.

„Jestli vedeme 1:0 nebo 2:1, tak to nesmíme pustit. Musíme hrát tak, abychom utkání dohráli do vítězného konce," doplnil zklamaný lodivod domácích.

Autor: Jaroslav Pazdera

Číst 4910 krát Naposledy změněno pátek, 03 leden 2014 21:20