Šumperk - FK Kozlovice

Šumperk - FK Kozlovice

Kozlovice remizovaly s Novými Sady

neděle, 20 říjen 2013 22:14
FK Kozlovice – FK Nové Sady FK Kozlovice – FK Nové Sady Autor: DENÍK/Jan Pořízek

Kozlovice – Měla to být fotbalová událost podzimu krajského přeboru. Konfrontace prvního týmu se druhým, ale zůstala tak trošku za očekáváním. K vidění byl hlavně bojovný fotbal. Hosté bez kanonýra Papicy navíc utkání dohrávaly už na konci prvního poločasu o deseti. Nakonec se oba týmy rozešly smírně 1:1.

logo-fk-kozloviceFK Kozlovice – FK Nové Sadyfk-nove-sady

• Branky: 45. Kaďorek z penalty – 40. Šrom.
  • Rozhodčí: P. Dorušák – Boháč, Vojáček.
  • ŽK: Střelec, Mar. Král, Heger, Šolín, Navrátil – Maliňák, Škoda, Andreev, Kopp.
  • ČK: 44. Zbořil (Nové Sady).
  • Diváků: 350.
  • FK Kozlovice: Mánek – Střelec, Mar. Král, Mich. Král, Zbožínek – Heger – Kaďorek, J. Dohnal, Tomčík, Šolín – Navrátil (52. Zezula).
  • Trenér: Tomáš Martinek.
  • FK Nové Sady: Zbořil – Kopp, Dvořák, Vacek, Maliňák – Andreev, Halady, Škoda, Šrom (62. Blaha), Alexa (82. Romza) – Melichárek (44. Kňáva).
  • Trenér: Karel Trnečka.

V úvodu první pětačtyřiceti­minutovky nastřelili Kozlovičtí dvakrát konstrukci branky. Posléze se hra přelévala ze strany na stranu.

„Myslím si, že se na hře hostů až tak absence neprojevily. Bylo znát, že k nám přijeli bodovat," pověděl Tomáš Martinek, trenér Kozlovic. „Prezentovali se kvalitní obranou a dařilo se jim napadat naši rozehrávku. Byli jsme posléze nuceni hrát dlouhé balony," dodal.

Hosté spoléhali na brejky a jeden z nich také dokázali zásluhou Šroma proměnit. Kozlovice posléze soupeře zatlačily a aktivita jim přinesla odměnu. Po kombinaci se sám před gólmanem ocitl Navrátil, vyběhnuvší Zbořil ho nevybíravě poslal k zemi a sudí neváhat vytasit rovnou červenou kartu. Navíc domácí měli možnost pokutového kopu, který zakrátko na to Kaďorek proměnil.

„Rozhodně se jednalo o faul. Červená karta a penalta byly pro nás dvojnásobným trestem. Byla to hloupost gólmana. Tohle nemůže udělat, když balon šel navíc mimo branku. To nás trošku shodilo," pověděl k inkriminovanému momentu Karel Trnečka, trenér Nových Sadů.

Ve druhé půli se oslabení hosté zatáhli a drželi domácí hráče v bezpečné vzdálenosti od Kňávovy branky. „Nedařila se nám vůbec kombinace. Chyběla nám finální přihrávka a lepší pohyb. Měly jsme jen nějaké střely ze šestnáctky, a to bylo málo. Hráče jsem nabádal, ať hrají trpělivě a hlavně po zemi, ale soupeř nám toho příliš ani nedovolil," hodnotil Martinek.

„Kluci to ve druhém poločase odbojovali. Prvních pětadvacet minut jsme soupeře ani do ničeho nepustili. Měli tam nějaké střely a standardky, ale s tím se dalo počítat, že nás zatlačí. S ziskem bodu musíme být spokojeni, obzvlášť když nám v sestavě chyběli tři hráči základní sestavy včetně šestnáctigólového Papicy," zhodnotil vystoupení hostující Trnečka.

„Spokojeni můžeme být jen napůl. Neprohráli jsme, čímž jsme si udrželi šestibodový náskok. Nové Sady hrály dobře, remíza je asi spravedlivá," doplnil Martinek.

Autor: Jaroslav Pazdera

Číst 4635 krát Naposledy změněno pátek, 03 leden 2014 21:21