Olomoucký kraj

Kozlovice si ve Ždírci upevnily pátou pozici. Rozhodl Žůrek - 22.5.2016

neděle, 29 květen 2016 17:21
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Ždírec nad Doubravou, Kozlovice – Zvládli další těžké utkání a drží elitní pětku tabulky. Divizní fotbalisté Kozlovic v neděli přivezli tři body ze hřiště předposledního Ždírce nad Doubravou. O výhře 2:1 rozhodl svou sedmou trefou v sezoně navrátilec do sestavy Kozlů Libor Žůrek.

Ždírec Tatran Ždírec nad Doubravou
1
Kozlovice Fotbalový klub Kozlovice
2
  • Ždírec: Pometlo – Plíšek, Koutný, Štukhejl, Fikar, Slavík (76. Veselský), Klimeš, Pátek, Najman (46. Máša), Smejkal, Novotný (83. Zahradník)
  • Kozlovice: Kadlec – Krejčíř, Martin Král, Michal Král, Heger – Kaďorek, Tomčík, Axamit, Drápal – Schlehr (15. Žůrek) – Galetka (89. Panák)
  • Rozhodčí: Dorušák – Běhal, Kondler
  • Branky: 67. Fikar – 9. Kaďorek, 74. Žůrek
  • Žluté karty: Máša, Koutný, Novotný – Galetka
  • Červené karty: -
  • Diváků: 140

Hosté se už před zápasem potýkali s výraznější marodkou, která se ještě rozšířila po čtvrthodině hry, kdy ze hřiště musel důležitý článek kozlovické ofenzivy Martin Schlehr.

Místo něj tak kouč Matějka vyslal na trávník exligového Libora Žůrka, který však ještě není úplně fit. Přesto to byl on, kdo utkání závěrem rozhodl.

„Rodilo se to těžce. Sestavu teď čistě látáme, čímž trpí hra. Musím vyzdvihnout naši obranu, na které teď ty výsledky stojí. Vytratila se nám rychlá kombinační hra. Není to tím, že by hráči byli špatní, ale je to právě těmi zásahy," objasnil trenér Kozlovic Roman Matějka.

Jeho celek šel do rychlého vedení díky dalšímu příspěvku nejlepšího střelce týmu Lukáše Kaďorka. Jedenáctou trefu mu připravil levý bek Heger, jehož přihrávka skončila právě u Kaďorka na vzdálenější tyči.

„Další důležitou věcí je, že jsme produktivní, což jsme dříve nebývali. Vypracujeme si tři tutové šance a proměníme dvě," byl spokojen Matějka.

Diváci jinak opravdu moc šancí neviděli ani v podání domácího celku. Ve druhém poločase ale využili dobrou příležitost díky kapitánovi Jakubu Fikarovi. Ten se prosadil v 67. minutě ze standardky a vykřesal Ždírci naději na body. Tatranu ji však sebral o sedm minut později zkušený Žůrek.

„Vyřešil to tak, jak to bývalý ligový útočník musí vyřešit. S chladnou hlavou to křápl na zadní tyč a byl klid," usmál se Matějka.

Domácí už se pak nezmohli na odpor a Kozli si došli pro důležitou výhru a upevnění pěkné páté pozice divizní tabulky.

Autor článku: Libor Kopl; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 3774 krát Naposledy změněno neděle, 29 květen 2016 17:29