Kozlovice si vezou tři body z Určic - 24.5.2015

pondělí, 25 květen 2015 12:16
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Určice – Dva muži ovlivnili nedělní derby mezi Určicemi a Kozlovicemi. Za hosty to byl Lukáš Kaďorek, který předvedl skvělou hru a dvěmi góly zajistil hostům tři body. Za Určice to byl Ivo Zbožínek, ten měl naopak černý den. V osmadvacáté minutě předvedl zkrat a za oplácení si vyfasoval červenou kartu.

„Překvapilo mě to hodně a zrovna od Zbožínka bych to nečekal. Jestli to byl momentální zkrat, nebo co se stalo? Nevím. Tak zkušený hráč by si to neměl vůbec dovolit, ani napadnout by ho to nemělo," zlobil se určický trenér Petr Gottwald.

Zápas začaly aktivněji Kozlovice, ale Určice se postupně dostávaly do hry a několikrát také vystrčily růžky. Jejich snahu korunoval ve čtyřiadvacáté minutě faul Dlouhého na Skopalíka a následná penalta. Tu s přehledem proměnil Svozil. Radost z gólu a vedení však domácím zůstala jen tři minuty. Poté totiž fauloval Janoštík Zbožínka a určický stoper začal nesmyslně oplácet. Sudí Jílek tak okamžitě sáhl po červené kartě.

„Největší naší hrubkou byla červená karta v prvním poločase. Obrovská nedisciplinovanost, která rozhodla celé utkání. I když jsme 1:0 vedli, tak po vyloučení byla jen otázka času, kdy nás Kozlovice dostanou pod tlak. To se taky stalo," konstatoval Gottwald.

Hosté poté měli několik slibných šancí, ale Dlouhého střelu vykryl Hloch a Dostál mířil příliš vysoko. Kaďorkův přímý kop pak chytl Nejezchleb. Určice tak se štěstí udržely poločasové vedení.

„Do utkání jsme vstoupili dobře. Domácí jsme přehrávali, bohužel jsme chybovali a po penaltě, budiž penaltě, jsme inkasovali. Vyloučení domácího stopera, pak ovlivnilo celý zápas. Určice se zatáhly," popisoval první půli kouč hostů Roman Matějka.

Po změně stran okamžitě zahrozil Zapletal, ale Kadlec byl připravený. Poté předvedly Kozlovice plejádu zahozených šancí. Dostála vychytal Nejezchleb. Střelec hlavičkoval nad a Přikrylovi se zamotal míč mezi nohy. Hrdinou zápasu se tak stal až Kaďorek, který zprava v padesáté deváté minutě srovnal na 1:1. Poté však určičtí i v deseti zabojovali a ukázali ohromnou vůli po vítězství. Zapletal, Svozil ani Skopalík však míč za brankovou čáru nedostali. Koláčka pak v tutové šanci vychytal Kadlec. Dvě minuty před koncem zápasu pak téměř ze stejné pozice dal svůj druhý gól Kaďorek a rozhodl o vítězi celého derby.

„Samozřejmě je to pro nás ztráta. Kluci hráli svůj nadstandard, byli jsme i relativně lepší na baloně, když jsme se k němu dostali. Dokonce jsme mohli vést 2:1, ale nevyšlo to. Opakuji ta červená je neodpustitelná," kroutil hlavou Petr Gottwald.

„Naše výhra se rodila bolestivě. Dlouho nám to tam nechtělo spadnout. Kluky jsem varoval před podobnými chybami jako u prvního gólu a nabádal jsem je, aby hráli přes křídla. Z toho přišly i dva góly. Podržel nás taky brankář," pochválil svého svěřence Matějka.

TJ Sokol Určice – FK Kozlovice 1:2 (1:0)

Branky Kozlovic: 59. a 88. Kaďorek

Kozlovice: Kadlec – Střelec, Dlouhý, Tomčík, Heger – Dostál, Přikryl (69. Hatle), Schlehr, Koutný – Janoštík (90. Petráš), Kaďorek. Trenér:Roman Matějka.

Autor článku: Lukáš Horák; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 4582 krát Naposledy změněno pondělí, 25 květen 2015 12:24