Kozlovice v neuvěřitelném zápase padly s Mohelnicí - 17.5.2015

pondělí, 18 květen 2015 19:13
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Kozlovice – Neuvěřitelný zápas viděli v neděli diváci v Kozlovicích. Domácí fotbalisté ve 26. kole divize přivítali Mohelnici. Po nevídaném průběhu utkání nakonec zvítězili hosté 5:4. Fotbalisté Mohelnice jsou tak v čele divize. Prohrávali 2:0, pak otočili na 2:3, aby zanedlouho opět prohrávali 4:3. Přesto slaví vítězství. A protože dosavadní lídr tabulky Vítkovice své víkendové utkání prohrál, jde Mohelnice do čela soutěže.

„Já takový zápas v životě nezažil, tohle bylo neuvěřitelné," konstatoval Roman Sedláček, kouč Mohelnice. Jeho tým přitom podal v první půli bídný výkon, dvě střídání do poločasu jsou toho důkazem.

„Musím se některých hráčů zeptat, zda chtějí nadále hrát za Mohelnici. Jejich přístup je hrozný, přitom tady mají takové podmínky, o kterých se jiným jinde jen zdá," nebral si servítky Sedláček.

Už v 10. minutě se poprvé prosadil domácí Lukáš Kaďorek. Stejný hráč pak v 16. minutě zahrával penaltu po faulu na Šolína a poslal Kozlovice do slibného dvoubrankového vedení. Hosté navíc po červené kartě za penaltový zákrok hráli bez vyloučeného Pinkavy.

„První polovina utkání byla z naší strany výborná. Takticky jsme to skvěle zvládli, věděli jsme, jak na Mohelnici hrát, hráče jsem na to připravoval. To, co se pak dělo ve druhém poločase ale byla i na mě silná káva," přiznal trenér Kozlovic Roman Matějka.

Po přestávce přišla na hřiště jiná Mohelnice.

„Excelentně zahráli Fišara, Kuba a Bzirský. Kromě gólů jsme ještě dali břevno a tyčku, měli jsme obrovský tlak, hrálo se jen na jednu bránu. Naprosto zasloužená výhra," říká Roman Sedláček.

Jeho tým dokázal během devíti minut poslat hattrickem do vedení Hapal. Kozlovice se zvedly a dokázaly vedení strhnout zpět na svou stranu zásluhou Janoštíka a Přikryla, poslední dva údery však patřily hostujícímu celku. Rozhodnutí přišlo v 88. minutě, kdy mohelnický Bzirský zahrával úspěšně přímý volný kop za hranicí šestnáctky Kozlovic. Stanovil tak na konečných 5:4 pro hosty.

„Bohužel si myslím, že k tomu, co se dělo ve druhém poločase, hodně přispěl náš gólman. Tři z pěti branek byly jeho. Je pravda, že se na nás valila jedna standardka Mohelnice za druhou. Tam byl vidět rozdíl, soupeř byl urostlý a zvládal je dobře. Klobouk dolů před hráči v poli, kteří za každého stavu bojovali a sehráli dobrý zápas. Dnes byl rozdílový výkon brankáře," kritizoval Matějka nepovedený start bývalého gólmana Mohelnice Urbánka.

Ten se tak nejspíš jen tak zpátky mezi tři tyče nepodívá. „Příští zápas bude určitě chytat Kadlec. Nevím, jestli to teď Urbánek neunesl, věřil jsem, že proti svému bývalému celku se bude chtít vytáhnout, přesto, že dostal dost branek i v minulých zápasech," mrzelo Matějku.

Jeho celek se tak v divizní tabulce propadl až na dvanáctou pozici. V dalším kole budou Kozlovičtí chtít urvat body na hřišti předposledních Určic.

FK Kozlovice – FK Mohelnice 4:5 (2:0)

Branky Kozlovic: 10. a 16. (pen.) Kaďorek, 69. Janoštík, 77. Přikryl

Kozlovice: Urbánek – Střelec, Tomčík, Dlouhý, Heger – Kaďorek, Schlehr, Dostál, Šolín – Přikryl (80. Petráš), Janoštík (70. Hatle). Trenér: Roman Matějka.

Autor článku: Ivan Němeček, Jan Kastner; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 4586 krát Naposledy změněno pondělí, 18 květen 2015 19:21