1:1 (1:1)

Kozlovice venku urvaly tři body, vyhrály ve Valmezu - 28.3.2015

neděle, 29 březen 2015 15:09
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Valašské Meziříčí, Kozlovice – Divizní fotbalisté Kozlovic jeli v sobotu ke druhému klání jara na hřiště Valašského Meziříčí. Výprava to byla zdařilá, svěřenci trenéra Romana Matějky vybojovali po domácí remíze s Rýmařovem cennou výhru 1:0.

„Chybělo nám několik hráčů, potýkáme se v týmu s chřipkou. V horečkách jsou kapitán Martin Král, Tomčík nebo Janoštík. Trošku nám to ovlivnilo sestavu," prozradil trenér Kozlovic Matějka problémy, se kterými se ale nakonec jeho celek dokázal vypořádat.

První poločas branku nepřinesl, přestože Kozlovičtí neměli ke vstřelení branky daleko. „V první půli jsme měli dvě šance a tři takové náznaky, dařila se nám i kombinační hra. Do druhé půlky jsme pak šli s tím, že chceme urvat nějaké body," pověděl Matějka.

Ve druhé půli přišlo rozuzlení zápasu. Kozlovický Koutný zatáhl míč po pravé straně a byl u šestnáctky faulován. Následnou standardku zahrával Kaďorek a hlavou se prosadil Ladislav Dlouhý. Psala se 50. minuta. Domácí poté vyvinuli velký tlak, Kozlovicím pomohlo v jedné situaci i štěstí. To si pak ale vybralo i Valašské Meziříčí, když Kozlovičtí nedoklepli míč do prázdné brány. Skóre už se neměnilo, Kozlovice si odvezly všechny body za nejtěsnější možné vítězství.

„Prvních deset, patnáct minut druhého poločasu bylo vyrovnaných. Standardku pak Kaďorek parádně posadil na hlavu Dlouhému a šli jsme do vedení. Pak měli domácí tlak, který jsme ale ubránili až do konce. V závěru už jsme hráli více od zadu. Dnes to kluci ubojovali hlavně srdíčkem," přiblížil kouč Kozlovic.

Kozlovice si tak upevnily své postavení na osmé pozici tabulky. Na sedmou Mohelnici ztrácejí dva body. V příštím kole je čeká v nedělním duelu na domácí půdě Slavičín.

TJ Valašské Meziříčí – FK Kozlovice 0:1 (0:0)

Branky Kozlovic: 51. Dlouhý

Kozlovice: Urbánek – Střelec, Dlouhý, Michal Král, Heger – Kaďorek, Hatle, Dostál (83. Petráš), Schlehr, Koutný – Přikryl (88. Dohnal). Trenér: Roman Matějka

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 4336 krát Naposledy změněno neděle, 29 březen 2015 15:23