Kozlovice vezou cenný bod z Rosic. Žůrek si odbyl premiéru - 15.8.2015

sobota, 15 srpen 2015 17:15
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Rosice, Kozlovice – V souboji dvou celků, které na úvod sezony dokázaly zvítězit 3:0, remizovaly Kozlovice v sobotu na hřišti Rosic. V sestavě hostů se poprvé představil i Libor Žůrek, přes pevnou defenzivu domácích v čele s exligovým stoperem Jiřím Huškou se však neprosadil.

Rosice FC Slovan Rosice 0
Kozlovice Fotbalový klub Kozlovice 0
  • Rosice: Zádrapa – Rybníček, Selinger, Huška, Drbal – Fojtík, Lang, Havlásek (65. Moučka), Chlup – Přichystal (76. Pecha), Malata
  • Kozlovice: Kadlec - Střelec, Sikora, Tomčík, Heger - Kaďorek, Král Martin, Schlehr (90. Axamit), Dostál - Žůrek (70. Ferko), Janoštík (57. Galetka)
  • Rozhodčí: Jahoda, Ságl, Král
  • Branky: -
  • Žluté karty: 74. Huška - 55. Janoštík
  • Červené karty: -

„Moc nám to nevyšlo. Pozitivní je, že máme dva zápasy s nulou vzadu. V defenzivě jsme byli pevní. Směrem dopředu se nám nedařilo rozehrát," zhodnotil utkání rosický kouč účastníka divize D Daniel Břežný.

Před zápasem plánoval, že jeho svěřenci vlétnou na soupeře od první minuty, jako jim to vyšlo před týdnem v Bystřici nad Pernštejnem.

„Zkusili jsme to. Kozlovice ale byly dobře pod balonem. Nedostali jsme se přes zálohu, chyběl nám moment překvapení. Dozadu jsem byl spokojený. Za první dva zápasy chválím brankáře Jana Zádrapu a stopera Jiřího Hušku, ti nás drželi," ocenil Břežný.

Vyzdvižený obránce Huška ani přes pochvalu od trenéra necítil po zápase spokojenost.

„Z naší strany to nebylo povedené. Kozlovice si přijely pro remízu a bránily. Jenže my jsme byli pomalí a nevytvořili jsme si žádné okénko, kterým se přes soupeře dostaneme. Pár šancí jsme měli, ale nevyužili jsme je," litoval Huška.

Trenér Kozlovic Roman Matějka viděl remízu jako spravedlivý výsledek.

„Zápas musím hodnotit jako zaslouženě remízový. Soupeř byl velice kvalitní, bojovalo se o každý metr hřiště a nic jsme si nedarovali. V prvním poločase jsme byli na balonu více než ve druhém," pověděl Matějka.

První šanci si vytvořily Rosice, trefily však pouze brankáře Kozlovic Kadlece, míč se od něj odrazil do brejku, který zakončoval Kaďorek. Dobrý zákrok předvedl ale i brankář Rosic Zádrapa. V závěru první půle pak byli hosté blízko vedení, to když Janoštík trefil břevno.

„První poločas byl dobře takticky zvládnutý z obou stran, obě obrany fungovaly výborně. Druhá půle byla jako přes kopírák, podržel nás i brankář Kadlec. Závěr pak patřil soupeři, který byl přeci jen doma, my jsme se pak už více soustředili na obranu," uvedl trenér Kozlovic.

Rosice v čele s Huškou ubránily i zvučnou posilu Kozlovic Libora Žůrka, který odehrál za Kozlovice první soutěžní zápas. „Nevím, jak dobře je připravený, ze hřiště šel v sedmdesáté minutě. Uhlídali jsme ho dobře," řekl kouč domácích Břežný.

Autor článku: Ivan Němeček, David Nekvinda; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 4592 krát Naposledy změněno úterý, 18 srpen 2015 16:38