5:1 (2:0)

Kozlovice za dvacet minut sestřelily Havířov - 7.6.2015

pondělí, 08 červen 2015 05:07
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Havířov, Kozlovice – Fotbalisté Kozlovic své divizní střetnutí na půdě Havířova zvládli na jedničku. V neděli porazili tým Miroslava Matušoviče na jeho hřišti 4:1, když o vítězi bylo jasno během první dvacetiminutovky.

„Soupeř nechytil začátek a dělal chyby směrem dopředu. My jsme ze zachycení jeho rozehrávky a brejku dokázali udeřit," popsal děj střetnutí trenér Kozlovic Roman Majtějka.

Ten si v předešlých duelech stěžoval zejména na špatnou koncovku jeho svěřenců. Hráči mu ale v nedělním utkání udělali v tomhle směru radost. Už v první minutě se prosadil nejlepší střelec posledních zápasů Kozlovic Lukáš Kaďorek. Pravý záložník hostů otevřel skóre, které se pak navyšovalo až nečekaně rychle.

V deváté minutě se k míči dostal Radek Janoštík a překonal domácího gólmana podruhé. Kozlovický hrot přidal v patnácté minutě další branku a gólová sprška hostů ne a ne přestat. V osmnácté minutě zvýšil na 4:0 Martin Schlehr, poté už bylo jasno.

„Dnes byl rozdíl v tom, že jsme dávalil všechny šance. A vše vlastně stejně. Po brejku přišla přihrávka pod sebe. V úvodu jsmě stoprocentně využili asi čtyři šance z pěti, přitom minulý zápas proti Brumovu jsme hráli možná i lépe," pověděl Matějka.

Ve druhém poločase si Havířov vytvořil několik šancí ke snížení, to se mu ale podařilo až brankou v 60. minutě, kdy se prosadil Tomáš Wojnar. Ani změny trenéra Matušoviče, který tentokrát do zápasu nezasáhl, Havířovu nepomohly, byl to naopak Radek Janoštík, kdo mohl završit svůj hattrick. To se mu ale nakonec nepodařilo, utkání tak skončilo výsledkem 4:1.

„Ve druhém poločase už jsme si to hlídali a podržel nás i brankář Kadlec. Havířov se tlačil do šancí, ale my jsme se dobře soustředili na defenzivu. Hráli už jsme takovou údržbu. Do sestavy se vrátil Král, což nám určitě pomohlo. Dnes kluci zahráli dobře" chválil své svěřence kouč Kozlovic.

Se svou nováčkovskou divizní sezonou se Kozlovice rozloučí na domácím trávníku proti týmu z absolutní špičky tabulky – Vítkovicím. Nedělní zápas začne v 16.30.

MFK Havířov - Fotbalový klub Kozlovice 1:4 (0:4)

Branky Kozlovic: 1. Kaďorek , 9. a 15. Janoštík, 18. Schlehr

Kozlovice: Kadlec – Střelec, Tomčík, Dlouhý, Heger – Kaďorek, Král, Dostál, Koutný (81. Jopek) – Schlehr (87. Vančura), Janoštík (75. Hatle). Trenér: Roman Matějka

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 4558 krát Naposledy změněno pondělí, 08 červen 2015 05:14