FK Kozlovice - Slavičín

FK Kozlovice - Slavičín

Kraličtí zahájili prohrou s lídrem

sobota, 22 březen 2014 00:00
FK Kozlovice – FC Kralice na Hané FK Kozlovice – FC Kralice na Hané DENÍK/Jan Pořízek

Kralice na Hané – Kraličtí fotbalisté vstoupili k boji o body na svůj jarní trávník neúspěšně, ale špatný fotbal nehráli. Kozlovští vedou tabulku nejvyšší krajské soutěže s výraznou převahou a v Kralicích na Hané dokazovali, že zaslouženě.

fc-kralice-na-haneFC Kralice na Hané – FK Kozlovicefk-kozlovice

• Branky: 27. Neoral – 8. Kaďorek, 19. Tomčík, 82. Václavíček.
  • Rozhodčí: Sedláček – Silný, Hodaň
  • ŽK: Répal, Neoral – Tomčík, Michal Král
  • ČK: -
  • FK Kozlovice: Mánek – Zezula, Martin Král, Michal Král, Heger – Tomčík, Dohnal, (89. Fantura), Schlehr, Talla (73. Petráš) – Kaďorek, Navrátil (52. Václavíček).
  • Trenér: Tomáš Martinek.
  • FC Kralice na Hané: Miler – Ondřej Petržela, Martinka, Neoral, Jamrich – Dostál, Nečas (77. Vitásek), Répal, Kopečný – Lehký (85. Šín), Cibulka (59. Vybíhal)
  • Trenér: Petr Gottwald

Favorizovaní hosté otevřeli skóre zápasu už před koncem první desetiminutovky. Schlehr poslal z levé strany hřiště přesný centr k zprava nabíhajícímu Kaďorkovi a ten zavěsil na 0:1. Od 19. minuty už Kozlovičtí vedli o dva góly.

Kaďorek centroval zleva a z branky vyběhnuvšího Milera Tomčík technicky přehodil, stačil ho oběhnout a hlavičkovat do brankové sítě. Po velmi úspěšných prvních dvaceti minutách duelu už ale hosté kralický tým nepřehrávali. Hra se vyrovnala a ve 27. minutě snížil Neoral prudkou střelou z nepřehledné situace.

Necelých pět minut po změně stran byl v ideální střelecké šanci kralický Kopečný, jeho bombu ale gólman Mánek vyrazil. Další střely Kralických pak trefovaly těla obránců, nebo byly nepřesné. Nepomáhal ani vítr, který s přibývajícím časem sílil.

Na opačné straně hřiště řešil brankář Miler jen několik střel z větších vzdáleností, ale v 82. minutě po Kaďorkově centru Václavíčkovu gólu zabránit nemohl. Domácí už odpovědět nedokázali.

„Jsem rád, že jsme na horké kralické půdě vyhráli," liboval si trenér FK Kozlovice Tomáš Martínek.

„Prvních pětadvacet minut jsme měli výborných, dostávali jsme se do šancí a dvou jsme využili. Pak jsme dovolili domácím snadný gól a museli jsme se začít bát o výsledek. Ve druhém poločase se nám nedařilo držet míč, moc jsme se do hry nedostávali, ale v obraně jsme zůstali zásluhou obou Králů bezchybní. Navíc se nám ještě podařilo vstřelit uklidňující třetí gól a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," cítil trenér Martínek.

Kralický trenér Petr Gottwald své svěřence přes prohru chválil.

„Divákům se musel fotbal líbit, viděli čtyři branky, bohužel tři v naší síti. Začátek zápasu jsme takříkajíc prospali, ale pak jsme vzali otěže do svých rukou a tlačili hosty do obrany. Ve druhém poločase jsme je na naši polovinu hřiště moc nepouštěli, ovládli jsme střed trávníku. Naši kluci se o srovnání na 2:2 rvali, snažili se vytvářet nadějné střelecké příležitosti. Za přístup k utkání jsem naše hráče pochválil, když tak budou pokračovat, není třeba se něčeho obávat," vidí trenér Gottwald.

Číst 5031 krát Naposledy změněno sobota, 29 březen 2014 10:52