FK Kozlovice - Havířov

Krásné góly, nula vzadu. Kozlovice sestřelily Havířov - 28.10.2018

úterý, 30 říjen 2018 17:40
Ilustraní foto Ilustraní foto Autor: Deník/Jan Pořízek

Po třech zápasech se radovali z vítězství, navíc to stálo za to. Fotbalisté Kozlovic zničili Havířov na jeho hřišti čtyřmi góly, výborné představení útočného dua Nekuda – Galetka podpořila dobrá defenziva, která ani jednou neinkasovala.

MFK Havířov - FK Kozlovice

• Místo utkání: Havířov
  • Branky: 41. a 56. Nekuda, 28. Guendouze (vlastní), 43. Galetka
  • Rozhodčí: Poláček – Kostelník, Mikeska
  • ŽK: Zupko, Matušovič, Guendouze – Šolín, F. Přikryl, Chudoba
  • Havířov: Směták – Guendouze (77. Bajzáth), Matušovič, Igbinoba (77. Macík) – Klejnot, Hottek, Zupko, Wojnar, Skoupý – Bibaku (67. Bujok)
  • Trenér: Miroslav Matušovič
  • Kozlovice: Konečný – F. Přikryl, Mazouch, Řehák, Kyselák – Š. Přikryl, Šolín, Stratil, Chudoba – Galetka, Nekuda
  • Trenér: Roman Matějka

Klíčem k zisku tří bodů z nedělního chladného a deštivého dopoledne byl lepší pohyb hostů.

„Prostě nám to sedlo. I na tom terénu jsme dokázali být pohybliví a u všeho jsme byli rychleji. To rozhodovalo,“ byl spokojen kozlovický trenér Roman Matějka.

Po lepší pětiminutovce ze strany Havířova převzali otěže zápasu do svých rukou hosté. Po pěkné kombinační akci na pravé straně si povedený centr Filipa Přikryla sám srazil do sítě obránce Guendouze.

„Byl v těžké situaci, ten gól padl díky našemu tlaku do brány,“ všiml si Matějka.

Na 2:0 zvyšoval před odchodem do šaten nechytatelnou ranou asi z dvaceti metrů Petr Nekuda.

„Posunul si to na vrcholu velkého vápna. Tam když mu dají metr prostoru ještě na tom mokrém povrchu, tak je zle. Trefil to tak, jak to trefit měl,“ mnul si ruce kouč Kozlů.

GALETKOVO SKVĚLÉ SÓLO

Aby toho nebylo málo, tak chvilku po Nekudově parádě o sobě dal vědět druhý útočník Kozlovic Adam Galetka. Jeho sólo přes čtyři nebo pět protihráčů nemělo chybu.

„Už jsem rostl, že to nezakončí, znám jeho kudrlinkování. Řval jsem na lavičce, že jestli to zkazí, tak ho zabiju. Ale udělal ze soupeřů kuželky a proměnil,“ smál se Roman Matějka.

Na 4:0 upravil deset minut po změně stran Nekuda a Kozli si tři body pohlídali.

„To byla definitiva. Seděl nám lépe ten povrch. Kluci hráli dobře už proti Novému Jičínu, teď to zopakovali konečně i venku. Nejeli jsme jako ovce na porážku,“ uzavřel Matějka.

Autor článku: Ivan Němeček / prerovsky.denik.cz.

Číst 631 krát Naposledy změněno úterý, 30 říjen 2018 18:02

1. Slavičín