1:1 (1:1)

Petrovice nad síly fotbalové jedenáctky z Kozlovic - 4.10.2014

sobota, 04 říjen 2014 00:00
Ilustrační foto Ilustrační foto Autor: DENÍK/Jan Pořízek

Petrovice – když starý Klapzuba trénoval, stačilo mu 11 kluků. Kamil Štěpaník má v současnosti v Kozlovicích stejně široký kádr. S ním v sobotu vyrazil do Petrovic. 11 hráčů Kozlovic zde bojovalo, odehrálo dobré utkání, ovšem Klapzubáky nenapodobilo. Domácím stačil jediný gól. Na vyrovnání nebyly síly.

• Trenér: Kamil Štěpaník.

Kadlec, Král, Heger, Petráš, Šolín, Kaďorek, Koutný, Schlehr, Dlouhý, Přikryl, Mánek. Víc hráčů k dispozici Kamil Štěpaník v sobotu neměl. Když jsme vstupovali do sezóny, tvořilo jádro klubu 19 hráčů. Jak se stalo, že máme v současnosti takové problémy se sestavou? Mezi zraněnými jsou vedeni Tomčík (dlouhodobě), Matula, Michal Král a Střelec, Navrátil měl studijní povinnosti, Koplík byl disciplinárně potrestán, Dohnala jsme uvolnili na hostování do Beňova a Václavíčka jsme po utkání s Novým Jičínem vrátili na žádost hráče jeho mateřského klubu.

Vzhledem k tomu, že termín pro konec přestupů je 6. 10. 2014, moc času nám pro příchod posil nezůstalo a pravděpodobně budeme muset následující utkání odehrát v podobném složení. Nezbývá než bojovat, alespoň tak jako v Petrovicích.

Zde, za chladného počasí a na poměrně slušně připravené ploše, byli domácí v roli favorita, přesto toto dlouho díky naší hře nenaplňovali. V prvním poločase měli sice řadu příležitostí, ale herně jsme jim byli vyrovnaným soupeřem, kombinačně jsme dokonce byli lepší. Domácí ovšem potvrdili, proč nedostávají doma branky. Naše hra narážela na konsolidovanou obranu a k ohrožení domácího brankáře jsme se vůbec nedostávali. Jediného jejího zaváhání v prvním poločase jsme navíc nedokázali využít – Mánek stejný úspěch jako v minulém utkání nezaznamenal, jeho slabá střela Hájka neohrozila.

Druhý poločas byl už o něčem jiném. Domácí, bohužel pro nás, vstřelili v 50. minutě Kubienou branku a ta je uklidnila. Začali kontrolovat hru a ještě více se soustředili na obranu. Nám ke všemu odcházely síly a i přes povzbuzování fanoušků to prostě nešlo. Hráči hráli na hranici svých možností a zaslouží si uznání.

Petrovice tak druhých 45 minut odehrály s přehledem a nevyužité šance a pološance se zapisovaly jen u jejich hráčů. Přesto možná s trochou toho štěstíčka mohl být na konci utkání stav 1:1, domácí obrana ale v poslední minutě utkání znovu situaci dokázala vyřešit.

Podali jsme dobrý kolektivní výkon a mrzet nás jen může, že jsme nedosáhli alespoň na bod. Musíme být spokojeni s přístupem hráčů a jejich výkonem a musíme ocenit i zraněné hráče, kteří s klubem na utkání jezdí a své spoluhráče podporují a zároveň ukazují svůj zájem o kopanou v Kozlovicích.

Na závěr poznamenejme, že jsem vzhledem k nedostatku hráčů, museli změnit rozestavení z 4-2-3-1 na 4-4-2, Jakub Šolín musel nastoupit v obraně a Mánek na hrotu.

Autor článku: (mm), (em).

Číst 4852 krát Naposledy změněno pondělí, 06 říjen 2014 12:25