FK Kozlovice - Slavičín
01 / 01

2:2 (1:0)

Skvělá návštěva v Kozlovicích sledovala "mariáš" a vydřenou výhru domácích - 7.8.2016

sobota, 17 září 2016 11:34
Muži FK Kozlovice ročník 2016/17 Muži FK Kozlovice ročník 2016/17 Autor: DENÍK

Kozlovice – Jako na mariáši si museli připadat fotbalisté Kozlovic ve svém úvodním soutěžním utkání nové divizní sezony. Rozhodčí Škrobák v nedělním zápase s Novými Sady rozdal dohromady jedenáct žlutých karet.

To ve výsledku udělalo po jedné červené na každé straně, „karetní bitvu" nakonec ovládly domácí Kozlovice nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Rozhodnutí obstarala tradiční opora Lukáš Kaďorek.

Celé utkání mělo díky takřka čtyřstovce přítomných diváků parádní atmosféru, kterou chválili oba trenéři.

„Divácká kulisa byla perfektní. V Kozlovicích mají krásný stánek, vyšlo i počasí, vše tomu hrálo do not," chválil trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

Právě hosté byli v prvním poločase aktivnějším týmem.

Největší šanci si vytvořili po zaváhání zadních řad Kozlovic. Rozhodčí odpískal přísnou malou domů a Sady tak měly možnost zahrávání standardky přímo z malého vápna. Banasik však největší šanci svého týmu nevyužil.

„V prvním poločase nás Sady celkem zatlačily, my jsme se soustředili spíše na defenzivní činnost," přiznal kouč Kozlovic Roman Matějka.

Do druhého poločasu už ale lépe vstoupili Kozli. Nejprve ještě po rohovém kopu nezakončil hlavou přesně v jasné pozici Patrik Sikora.

Tlak z úvodní patnáctiminutovky přetavil ve vedení po hodině hry Lukáš Kaďorek. Využil důrazného průniku přerovské posily Kyseláka.

Novosadští pak ještě měli slibné příležitosti k vyrovnání, to jim však v prvním kole divize nebylo souzeno.

Nepomohlo ani vyloučení kozlovického Jakuba Šolína, který vyfasoval dvě žluté během patnácti minut a odkráčel do sprch. Závěrečný tlak ale zabrzdila červená karta pro novosadského Tomáše Režného.

„Byla to bitva, jinak to ani nazvat nejde. Zápas jsme spíš ubojovali. Bojovalo se o každý metr, šlo o nasazení," hodnotil Matějka.

Jeho protějšek viděl zápas jako remízový.

„Myslím si, že na šance jsme jasně zvítězili, bohužel se hraje na góly. Hráči k tomu zápasu ale přistoupili dobře. Chyběla nám efektivita. Před prvním kolem je vždy velké očekávání, ještě to úplně nebylo ono," uzavřel Karel Trnečka.

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

poznámky:

1. Sestava Kozlovic: Konečný – Střelec (26. Šolín), Sikora, Michal Král, Heger – Kaďorek, Matocha, Schlehr, Hrušák, Kyselák (75. Hradil) – Žůrek (81. Tomčík)

2. Branky Kozlovic: 60. Kaďorek (1)

3. OT (ŽK): Hrušák (1), Žůrek (1), Konečný (1)

4. OT (ČK): Šolín (1)