FK Kozlovice - Holešov
01 / 01

Poslední zápas

FK Kozlovice - Holešov

4:1 (2:1)

Detail
Olomoucký kraj


Viktorka i Kozlovice zvou ukrajinské děti. Nabízí kopačky i dresy

pátek, 01 duben 2022 21:05
Viktorka i Kozlovice zvou ukrajinské děti. Nabízí kopačky i dresy Foto: Deník/Ivan Němeček

Zajištění kopaček, dresů a sportovního vybavení, tréninky pod profesionálním vedením zdarma. Největší fotbalové kluby okresu Přerov mají jasno a společně vysílají jasnou zprávu: „Chceme pomáhat dětem ukrajinských uprchlíků.“

 

Například v Hranicích už jedno takové dítě Sportovní klub přijal. „Viděl jsem je tam poprvé minulý týden, řešili jsme i zápis do školy, chlapeček má deset nebo jedenáct let. Dostali kontakt, mluvil jsem s nimi přes překladatelku,“ popisuje předseda SK Hranice Daniel Vitonský. „V Hranicích je to hodně o zaměstnancích ve větších firmách, za kterými přijely rodiny,“ vysvětluje situaci.

Vitonský očekává, že zájem ukrajinských dětí s dalšími dny a týdny poroste. „Myslím si, že se rozkoukávají a zájem teprve přijde. Teď se řeší hlavně jejich umístění do škol a školek,“ zmínil.

Odpuštění poplatku za přestup

Kluby mají nyní navíc jedinečnou možnost přivést mládežnického hráče z ciziny bez poplatku za přestup ze zahraničí. Výkonný výbor FAČR totiž schválil osvobození od této povinnosti. Času ale kluby moc nedostaly, stihnout to musí do konce března.

„To nebude sranda. Potřebují mít vyřízené všechny dokumenty. Před čtyřmi lety jsem řešil, aby u nás mohl hrát mladý Ukrajinec, a trvalo to asi šest týdnů kvůli všem razítkům a drobnostem,“ přidal svůj pohled šéftrenér mládeže 1. FC Viktorie Přerov David Chuda.

Také Viktorka je na zájem ze strany ukrajinských dětí připravena. „Už za mnou byla kolegyně ze školy, která má doma ubytované dva kluky, co na Ukrajině hráli fotbal. Řekl jsem, že samozřejmě mohou přijít,“ prozradil Chuda. „Čekal jsem, že toho bude více, zatím asi řeší hlavně ubytování, papíry a podobné věci,“ dodal.

Podobně jako Hranice, také největší fotbalový klub v Přerově nabízí pomocnou ruku. „Nabízíme zdarma zázemí pro všechny mládežnické hráče z Ukrajiny. Určitě bychom chtěli pomoct. Poskytneme vybavení, ukrajinský uprchlík by samozřejmě neplatil členské příspěvky,“ doplnil David Chuda.

Viktorie by pro Přerov a okolí mohla fungovat i jako prostředník, který by děti z Ukrajiny dle výkonnosti mohl rozdělovat mezi další menší kluby a oddíly. „Vyzkoušeli bychom je, těm slabším rádi najdeme klub v okolí, jako jsou KMK Zubr Přerov, Újezdec, Želatovice nebo třeba Kozlovice,“ dodal Chuda.

Právě Kozlovice se ochotně také přidávají k těm klubům, které jsou v okrese schopny poskytnout zázemí pro větší množství dětí. Mají totiž dostatek trenérů ve všech věkových kategoriích. A pochopitelně příjemné prostředí sportovního areálu nedaleko Přerova.

„Jsme schopni postarat se o děti prakticky jakéhokoliv věku. Zdarma jim poskytneme tréninky, odbornou přípravu, aby mohly pokračovat, případně i začít. Jsme schopni je vybavit pomůckami, tréninkovými dresy, kopačkami a tak dále. V tom nevidíme problém,“ potvrdil trenér mládeže FK Kozlovice Marek Dostál a zároveň upřesnil:

„Nechceme z toho dělat závody o rozebrání ukrajinských dětí, to v žádném případě. Chápeme, že pokud půjde o nějaký talent, měl by jít třeba do přerovské Viktorky. Máme kvalitní a pěkné zázemí, kdo chce hrát fotbal, ať klidně přijde, postaráme se o něj.“


Autor článku: Ivan Němeček / sportovní reportér (Prerovskydenik.cz).


Číst 852 krát Naposledy změněno pátek, 01 duben 2022 21:15

16. kolo

TABULKA MUŽI

POŘ. NÁZEV MUŽSTVA Z B
1. Strání 15 39
2. Kozlovice 15 35
3. Vsetín 15 32
4. Bzenec 15 29
5. Šternberk 15 24
6. Nové Sady 15 22
7. Slavičín 15 22
8. Holešov 15 21
9. Rýmařov 15 18
10. HFK Olomouc 15 18
11. Všechovice 15 16
12. Skaštice 15 15
13. Kostelec na Hané 15 15
14. Baťov 15 12
15. Přerov 15 12
16. Nový Jičín 15 11
Kompletní tabulka


 

 

sberne-suroviny-logo logo Basf tspon-logo ask-logo logo olomoucky kraj Prerov-logo Pivovar Zubr cus logo logo NF Avast facr_male CD logo 2020 WEB Národní sportovní agentura OKF reality bidli MORKUS MORAVA CD logo 2020 WEB Movibio Fauna Hradil Meopta Deals management Master builders Master builders Master builders