SFK ELKO Holešov - FK Kozlovice

SFK ELKO Holešov - FK Kozlovice

Zápas v Želatovicích ovládly Kozlovice

pondělí, 02 září 2013 12:08
FC Želatovice vs. FK Kozlovice FC Želatovice vs. FK Kozlovice Autor: DENÍK/Jan Pořízek

Želatovice – Čtvrté kolo fotbalového krajského přeboru bylo ve znamení malého regionálního derby. Do Želatovic přijely Kozlovice a čekala se nesmiřitelná bitva. Domácí se sice ujali vedení, ale hosté třemi góly rozhodli nakonec o svém triumfu.

fc-zelatoviceFC Želatovice – FK Kozlovicelogo-fk-kozlovice

• Branky: 6. Svačina – 34. a 86. Navrátil, 83. Střelec. Rozhodčí: Křepský – Polanský, Silný. ŽK: Zehnálek – Šolín, Mich. Král, Kaďorek, Stokláska.
  • FC Želatovice: Bělík – Zehnálek, Čtvrtníček, Němec, Bernard (76. T. Dostál) – Fabián, Calábek, Dlouhý, Matušík – Svačina (78. Mackovík), Koplík.
  • Trenér: Pavel Hošek.
  • FK Kozlovice: Mánek – Střelec, Mar. Král, Mich. Král, Heger – Kaďorek, Stokláska (63. Zezula), Tomčík, Šolín (66. Zbožínek) – J. Dohnal – Navrátil (86. L. Dohnal).
  • Trenér: Tomáš Martinek.

Snad lepší vstup do zápasu si želatovičtí příznivci přát ani nemohli. Svačina, který do utkání nastoupil na pozici útočníka, otevřel vedoucím gólem skóre. Prakticky to byl první a poslední příznivý moment pro domácí.

„Od třicáté minuty nás Kozlovice začaly tlačit a místy i přehrávat, což vyústilo v jejich vyrovnávací gól," připustil Pavel Hošek, trenér Želatovic.

„Je pravdou, že nám úvod vůbec utkání nevyšel. Proti těm povětrnostním podmínkám jsme se nedokázali vůbec prosadit. Chyběl nám pohyb a přesnost přihrávek. Želatovice nás lehce přehrávaly. Jejich střed hřiště byl zhuštěný a přes něj jsme se vůbec nedokázali dostat," přiznal Tomáš Martinek, hostující kouč.

Kozlovice byly posléze už lepším týmem na hřišti a zásluhou Navrátila také srovnaly gólový účet. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu. „O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát po lajnách a hru roztáhneme na větší prostor," poznamenal Martinek.

Nutno říct, že to se hostům dařilo plnit. Ve druhé půli už žlutomodré přehrávali na celé čáře. „Místo toho, abychom dali gól na 2:1, tak jsme sami vzápětí inkasovali," zlobil se Hošek. Trefa Střelce už Kozlovice uklidnila.

„V závěru zápasu docházeli našim hráčům síly, což se na našem výkonu také podepsalo. Zase se dostáváme k tomu, že vůbec nemáme z přípravy natrénováno. Naše neproduktivita je žalostná, a to pokračuje bohužel dál," litoval zklamaný Hošek.

Hostující kouč Martinek věděl, že klíčem k úspěchu bude eliminace hry zkušeného Dlouhého, jenž se do Želatovic vrátil z hostování v divizním Přerově. „Samozřejmě jsme věděli, že bude Láďa hrát, také proto jsme uzpůsobili taktiku. Jarda Tomčík dostal za úkol ho hlídat a nedávat mu ve hře výraznější prostor, což si myslím, že se podařilo," prozradil jeden z taktických pokynů trenér, kterého potěšil také výkon Navrátila, jenž v závěru utkání přidal i druhou trefu. „Je to gólový hráč. Umí si naběhnout do prostoru a míčem si rozumí. S jeho výkonem jsem byl spokojený," dodal Martinek.

Autor: Jaroslav Pazdera

Číst 6611 krát Naposledy změněno pátek, 03 leden 2014 21:25