FK Kozlovice - Baťov
01 / 01

2:0 (0:0)

středa, 15 listopad 2023 21:18
Změna domácí taktiky přinesla Kozlovicím vítězné loučení s podzimem - 13.11.2023 Video: Deník / Jan Pořízek

Pokud by se počítaly jen domácí zápasy, byli by fotbalisté Kozlovic v divizi E před nedělní podzimní derniérou překvapivě až v polovině tabulky. Domácí trápení úřadující mistr prolomil v závěrečném kole před pauzou, Holešovu dal čtyři góly a s fanoušky se rozloučil triumfem 4:1.

FK Kozlovice – SFK Elko Holešov 4:1 (2:1)

• Místo utkání: Kozlovice
  • Rozhodčí: Kostelník – Mayer, Zelený
  • ŽK: Smolka, Kyselák, Kostka – Pospišilík, Kovář, Šiška..
  • Diváci: 241
  • Branky: 60. a 63. Vyhlídal, 4. Řehák, 37. vl. Linda – 16. Uhřík
  • Kozlovice: Obzina – Smékal, Kostka, Řehák, Kyselák, Vítek, Skopal, Nekuda (78. Illík), Vyhlídal (89. Zdražil), Smolka (82. Slatinský), Kozák
  • Trenér: David Kobylík

„Těžký zápas, kvalitní soupeř a konečně náš kvalitní výkon v domácím prostředí. Trošku jsme pozměnili taktiku, víc ji přizpůsobili tomu, co hrajeme ve venkovních zápasech, kde se nám extrémně dařilo. Jsem strašně rád i kvůli klukům. Vidí, že jsme tomu šli naproti a přišlo to,“ byl spokojen kozlovický trenér David Kobylík.

V čem tedy spočívala změna oproti šokující prohře s třináctým Kostelcem a remízám s Rýmařovem a posledním Novým Jičínem?

„Posadili jsme naši hru níž, to je celé. Normálně se chceme prezentovat vysokým presinkem a aktivní hrou, což nám v posledních zápasech doma nešlo. Potřebovali jsme si nahoře udělat prostor, což našim hráčům vyhovovalo,“ popsal Kobylík.

Kozlovice byly po většinu utkání jasně lepším týmem, do vedení šly už ve 4. minutě, kdy se po rohu dostal k odraženému míči kapitán Alex Řehák. Na to ještě Holešov odpověděl. Po dalším z exkluzivních pasů levačkou Ukrajince Semenyny se parádně z halfvoleje trefil Uhřík.

Po gólu na 1:1 hosté ožili, Kozlovice ale jedinou kritičtější pasáž zápasu zvládly bez další úhony a rychle opět převzaly otěže zápasu. Zasloužené vedení pramenilo z tlaku, ve 37. minutě si míč do vlastní brány srazil Linda.

Po změně stran si pro dva divizní góly došel aktivní Jakub Vyhlídal. Trefil se v rozmezí 60. a 63. minuty a ukázal, že pozice na pravém křídle mu svědčí.

Kozlovice vyhrály 4:1 a zůstávají na druhém místě tabulky čtyři body za vedoucím Stráním. Třetí Vsetín ztrácí po remíze v Rýmařově tři body.

„Měli jsme agresivní nástup a kluci měli chuť na těžkém terénu jít za vítězstvím. Potřebovali jsme ho. Chtěli jsme zůstat v kontaktu se Stráním, které máme hned v prvním jarním kole doma. Takže pozvánka pro naše fanoušky, které jsme potřebovali uklidnit. Že hrajeme nejen venku, ale i doma,“ usmál se závěrem David Kobylík.

Autor článku: Ivan Němeček / sportovní reportér (Prerovskydenik.cz).

Číst 483 krát Naposledy změněno středa, 15 listopad 2023 21:29