01 / 01

1:1 (1:1)

úterý, 23 červenec 2019 20:16
Zmrtvýchvstání a parádní přestřelka. Kozlovice trápily třetiligový Vyškov - 18.07.2019 Autor: Deník/Jan Pořízek

Nádhernou přestřelku sledovala asi dvoustovka diváků, která si nenechala ujít druhé přípravné utkání fotbalistů Kozlovic. Kozli po suverénní demolici Morkovic 9:1 tentokrát na svém hřišti přivítali jiný kalibr, třetiligový Vyškov. Nechybělo moc a slavili výhru, nakonec však padli 4:5.

FK Kozlovice - MFK Vyškov
4:5 (3:3)

• Místo utkání: Kozlovice
  • Branky: Šrom, Galetka z pen., Jeřábek vl., Mazouch
  • Kozlovice: Konečný – Střelec, Král, Kostka – Přikryl, Z. Matějka, Stratil, Šrom, Chudoba – Nekuda, Galetka. Střídali: Pavelka, Kyselák, Mazouch, Heger, Kozák
  • Trenér: Roman Matějka

Stejně jako v prvním přáteláku Kozlovice do prvního poločasu nastoupily v rozestavení 3-5-2. Sympatickou ofenzivní hru na tři obránce však hosté nekompromisně trestali, po 25 minutách Vyškov vedl 3:0 a ve vzduchu visel debakl. „Hráči v té obranné trojce musí zůstávat u sebe, to je celé. To se nám pak spravilo,“ řekl po utkání trenér domácích Roman Matějka.

Na třetí branku pak rychle odpověděla po povedeném centru Chudoby posila Kozlů z třetiligového Hulína Michal Šrom.

„Byl tam odražený balon na kraji hřiště, Kamil to pěkně nacentroval, já už jsem měl lehkou pozici, doklepl jsem do poloprázdné branky. Soustředil jsem se jenom, ať trefím bránu. Myslím, že ten gól nám hodně pomohl. Začali jsme si věřit a byli jsme lepším týmem na hřišti,“ ohlížel se zkušený ofenzivní záložník, který byl na hřišti hodně vidět.

Kozlovice ještě do poločasu dokázaly srovnat a nemuselo zůstat jen u toho. Domácí totiž kopali hned dvě penalty v rozmezí pár minut. Tu první Chudoba neproměnil, z další už po faulu vyškovského gólmana snížil Adam Galetka. Před koncem první půle pak centr za obranu do vlastní sítě usměrnil hlavou Jeřábek.

Zasloužené vedení

Po změně stran oba týmy prostřídali, Kozli přešli do herního módu 4-5-1 a hrála se naprosto vyrovnaná partie, ve které zpočátku měli navrch divizní fotbalisté. Blízko gólu byli Nekuda a po něm výborně hrající Štěpán Přikryl, který nastřelil tyč.

„Ukázalo to v obou herních systémech, které zkoušíme, naše slabiny i silné stránky. Kluci to odpracovali, byly tam situace, kdy jsme byli fotbaloví. Já ten zápas hodnotím pozitivně,“ byl spokojen Roman Matějka.

Jeho tým šel přeci jen do vedení 4:3. V 57. minutě zahrával rohový kop možný navrátilec do kozlovického kádru Mazouch. Jeho centr propadl až do sítě, parádní obrat byl na světě.

Vydržel ale asi dvacet minut. Kozli nepohlídali oblouček za obranu, bylo opět srovnáno. Rozhodující gól pak Vyškov vstřelil chvíli před koncem ze standardní situace. „Jediné, co mě mrzí, je, že jsme nepokryli dvě standardní situace. To kdyby nepřišlo, tak jsme vyhráli,“ uvědomoval si kouč Matějka.

Kozlovice každopádně předvedly sympatický výkon. Další přípravný duel sehrají opět doma. Tentokrát v úterý od 17.30 přivítají atraktivní B-tým Sigmy Olomouc.

Autor článku: Ivan Němeček / prerovsky.denik.cz.

Číst 2948 krát Naposledy změněno čtvrtek, 25 červenec 2019 11:00