1. FC Viktorie Přerov - FK Kozlovice

1. FC Viktorie Přerov - FK Kozlovice

Zápasy muži

Trpký závěr „pokoronavirové“ přípravy prožili v pátek fotbalisté Kozlovic. Na domácím hřišti sice potvrdili roli favorita v souboji s Bystřicí pod Hostýnem, přišli však o klíčového muže defenzivy. Stoper David Kostka skončil v nemocnici s vážnějším zraněním kolene.

Jediná porážka, po podzimu první místo divize E. Fotbalisté Kozlovic měli našlápnuto k nejlepší sezoně v historii klubu, možná i k postupu do MSFL. Také oni s napětím sledují další vývoj kolem pandemie koronaviru a čekají na rozhodnutí svazu ohledně dohrání zbytku sezony.

V rukou drží titul podzimního mistra, aby však horké zboží udrželi i během dlouhého jara, musí fotbalisté Kozlovic odvést dobrou práci i během zimní přípravy. To si dobře uvědomuje také trenér Kozlů Roman Matějka, který před pozicí favorita na nejvyšší příčky divize E rozhodně neutíká.

Vůbec první bodovou ztrátu na domácím hřišti připravili fotbalistům Kozlovic Hranice. Tým z vesničky u Přerova ale zasloužená remíza 1:1 nemusí mrzet. Titul podzimního mistra divize E patří právě Kozlům.

Po dvou zápasech na hřištích soupeřů se šumperští fotbalisté vrátili v divizi zpět na svůj trávník, navíc psychicky posílení o výhru v Hranicích, nedělní duel s Kozlovicemi ale vůbec nezvládli.

Nefalšovaná radost propukla v neděli odpoledne v malebném a tradičně i pěkně zaplněném fotbalovém areálu v Kozlovicích. Vesnička u Přerova je totiž po zasloužené výhře 1:0 nad 1. HFK Olomouc novým lídrem divize E. Šlágr kola rozhodl v závěru první půle Petr Nekuda.

Podle zápisu takřka 700 diváků sledovalo nedělní fotbalovou bitvu o Přerov v Kozlovicích. Hostující Viktorka v něm dokázala favoritovi vzdorovat pouze 45 minut. Pak dostala gól do šatny a po změně stran druhý úder, který jí definitivně vzal vítr z plachet. Kozli naopak přidali ještě dvě branky a zaslouženě zvítězili 4:0.

Nádhernou přestřelku sledovala asi dvoustovka diváků, která si nenechala ujít druhé přípravné utkání fotbalistů Kozlovic. Kozli po suverénní demolici Morkovic 9:1 tentokrát na svém hřišti přivítali jiný kalibr, třetiligový Vyškov. Nechybělo moc a slavili výhru, nakonec však padli 4:5.

Předčasné loučení se sezonou před vlastními fanoušky fotbalistům Kozlovic nevyšlo. Na domácím hřišti nevyhráli potřetí v řadě, s Havířovem padli 1:2 a nepříliš vydařenou sezonu zakončí na sedmém či osmém místě divize E.

Druhé utkání ve čtyřech dnech sehráli v úterý fotbalisté Kozlovic. Po prohře 0:2 v Novém Jičíně nastoupili Kozli v Holici k předehrávce posledního kola divize E proti 1. HFK Olomouc. Oba týmy si vyhověly tak, aby končily sezonu dřív.

5. Nové sady 1 3
14. Valašské Meziříčí 1 0